ANKARA HABERLERİ

Polatlı’da Etkili İletişim Eğitimi Düzenlendi

IHA
28.09.2015 - 18:58Son Güncelleme :
IHA

Polatlı Ticaret Odası, üyelerine ve ilçe halkına yönelik ’Müşteri ile Etkili İletişim ve Protokol Kuralları Eğitimi’ düzenledi.
Polatlı Ticaret Odası, 26 Eylül günü üyelerine ve ilçe halkına yönelik ’Müşteri ile Etkili İletişim ve Protokol Kuralları Eğitimi’ düzenledi.
Polatlı Ticaret Odası eğitim salonunda düzenlenen eğitime, sağlık, tarım-hububat ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren Polatlı Ticaret Odası üyelerinin yanı sıra ilçe halkı da katıldı.
Eğitimde; işyerinde etkili iletişim, beden dili ve davranış yönetimi, insan tanıma teknikleri, liderlik-yöneticilik, kurumsal kültür ve aidiyet, ekip-takım anlayışını geliştirmek, stres ve kriz yönetimi, kişisel ve kurumsal motivasyon, halkla ilişkiler ve müşteri ilişkileri, tanışma ve tanıştırma, selamlaşma, tokalaşma, hitap, karşılama ve uğurlama, özür dileme, teşekkür etme, telefonla görüşme” konularında bilgiler paylaşıldı.
Özellikle protokol kuralları ve etkili iletişim konuları katılımcılar arasında büyük ilgi gördü.
Liderlik, başarı ve motivasyon koçu Yaşar Ateşsoy, iletişimin günümüzdeki önemini belirterek, "İletişim sadece insanlar olarak birbirimizi anlamak ve tanımak değil, ayrıca hayatın anlamını anlamak noktasında da bize yardımcı olan bir unsurdur. İletişimde etkin olan konular söz, ses tonu ve beden dilidir. Bunlar da en etkili sonuç beden dilidir. İnsan karşısındaki kişiyle en çok beden dili ile iletişime girer ve kişiyi bu yolla etkiler. Çünkü neyi söylediğimiz değil, nasıl söylediğimiz önemlidir. Bundan dolayı da misafirlerimizi yani müşterilerimizi karşılarken beden dilini etkin kullanmamız gereklidir" ifadelerini kullandı.
Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, "Etkili iletişiminin ve satış pazarlama tekniklerinin tacir, esnaf gibi işletmeler ile çalışanları için ne kadar önemli olduğunu ve çağımız ticaretine ne denli katkı sağladığını göz önünde bulundurarak, bu eğitimi düzenlemiş bulunmaktayız. Bugün burada gerek üyelerimiz yetkilileri gerek çalışanları müşteriye klişeleşmiş tekniklerin dışında mimiklerini ve vücut dilini de kullanarak, satış tekniklerini hocamız vasıtasıyla bilgi edinmiş oldu. Ayrıca protokol kuralları, kalabalık bir devlet erkanı içerisindeki davranış biçimlerini de bu eğitim sayesinde üyelerimiz ve çalışanları bilgi edinmiş oldu. Tabi ki bu tür eğitimler tam çözüm veya hayatımızı tamamen şekillendirmeyecek, ancak eğitimler sırasında öğrenilen bir mimik veya bir davranış biçimi müşteri üzerindeki bakış açısını değiştirebilir. Bu açıdan biz Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu olarak kişisel gelişime ve üyelerimize katma değer sağlayacak eğitim konularına daha fazla önem vermekteyiz. Önümüzdeki günlerde bu kapsamda öfke kontrolü konulu bir eğitim programı için hazırlıklarımıza başlayacağız" dedi.
Eğitime katılan 50 katılımcıya 4 saat süren eğitimin sonunda katılım belgesi verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Polatlı’da Etkili İletişim Eğitimi Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 18 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Polatlı’da Etkili İletişim Eğitimi Düzenlendi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:21
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:11
 • Akşam
  18:42
 • Yatsı
  20:00
Sayfa Başı