« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Polat uyarımızı dikkate almadı"

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat’ın “taraf oldu” şeklinde eleştirdiği sarı kırmızılıların divan kurulu başkanı İrfan Aktar, “Ben elbette tarafım; Galatasaray’ın tarafındayım” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Aktar, “Veda konuşmaları bir parça hassa konulardır. Başkanın kusuruna bakmadım. Benimle ilgili “taraf” dedi. Elbette ki ben tarafım. Galatasaray Spor Kulübü’nden yana tarafım. Başkanlar dahil, her kim hatalı işlem yapıyorsa onu ikaz etmek; konuyu hatırlatmak benim görevim. Başkan bunu yanlış anlıyor” dedi.

BAŞKAN UYARILARIMIZI DİKKATE ALMADI

Polat’ı seçime gidilmesi yönünde çok defa uyardığını dile getiren İrfan Aktar, “27 Mart’taki genel kuruldan 10 gün önce, kulüp konularının kulüpte konuşulması gerekirken, bizzat bürosuna kadar gittim,. Kendisini ikaz ettim, “İki istifa eden üye var. Üç üye de toplantı ve fikirlerinize katılmıyor. Bu ortamda sizin devam etme ihtimaliniz kalmaz; mümkünse seçim yapın, ekibinizi tazeleyin, yeniden güçlü bir yönetim kurun” dedim. Kendisi, “Ben seçim şantajı kabul etmen, divanda da bunu söyledim. Kongreden sonra bu konuyu düşüneceğim” dedi.  Ben de kongreden rahat geçemeyebileceğini söyledim.  “Bu kulübümü tanıyorsam, bunu hatırlatıyorum” dedim. Ayrıca kulübümüzün iki eski başkanı İzzettin Doğan ve Özkan Olcay için randevu aldım. Kongreden önceki Perşembe günü kendisini ziyarete gittiler. Aynı şeyi söylediler. Başkan onlara da aynı cevabı verdi” diye konuştu.

GENEL KURULLA İNATLAŞMAYA HAKKINIZ YOK

Adnan Polat’ın genel kurulla iddialaşmasının çok büyük bir hata olduğunu dile getiren Aktar, “Sayın Polat, genel kurulla inatlaştı. Başkan da olsanız inatlaşma hakkınız yoktur. Kulübün sahibi Galatasaray Genel Kurulu’dur. İsterse sizi seçer. İsterse sizi değiştirir. Sayın Başkan bu ince nüanslara dikkat etmediği için sıkıntılı bir genel kurul sonrası ayrılma durumunda kaldı. Şimdiki hassasiyetini anlıyorum. Başkanın bu şekilde başkanlıktan ayrılması bizim için de çok üzücü. Kendisi bizim 33. başkanımız. Maalesef, sayın Polat döneminde hiçbir dönemde karşılaşmadığımız şeylerle karşılaştık. Galatasaray’ın 1980 senesinde 11’ciliği var. Bu en kötü sezonumuzdu. Şu anda ise nereye geleceğimizi bilmiyoruz. Mali Genel Kurul’un hemen başında, seçim kararını açıklasaydı. Bir saatte kongreyi bitirir bu tepkiler de olmazdı” dedi. 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz