Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Polat toparlayıcı rol oynayamadı"

Galatasaray Kulübü eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde düzenlenen panelde öğrencilerin Galatasaray hakkındaki gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

ERCAN ATA ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME

"MEHMET HELVACI SEÇİME GİTMEK İSTİYORSA KULÜPTE İŞLER İYİ GİTMİYOR DEMEKTİR"

İletişimci öğrencilerle birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Abdurrahim Albayrak, Galatasaray 2. Başkanı Mehmet Helvacı'nın seçime gitmek istemesinin kulüp içerisinde işlerin iyi gitmediğinin göstergesi olduğunu vurgulayarak, "Galatasaray Lisesi'ni bitirmiş bir insan böyle bir açıklama yapıyorsa bunu değerlendirmek gerekiyor. Değerlendirmezseniz bazı işler çıkmaza girebilir. Biz yönetime girebilsek faydalı olacağız ama giremiyoruz. Son nefesime kadar Galatasaray için yaşayacağım. Bir önceki seçimde bizi desteklemeyenler şimdi yaşanan olaylardan rahatsız olduklarını dile getiriyorlar" dedi.

"ADNAN POLAT GALATASARAY'DA TOPLARLAYICI ROL OYNAYAMADI"

"Adnan Polat'ı beğeniyor musunuz ?" sorusuna ise Albayrak, "Ben kendisiyle uzun zaman boyunca alt yapıda çalıştım. Emre Bölezoğlu'nu Adnan Sezgin ile birlikte keşfettik ve aldık. Adnan Polat ile uzun yıllar çalıştım ve çok zevk oldum. Adnan Polat futbol şubesini iyi yerlere getirdi ama toparlayıcı rol oynayamadı. Kulüp birkaç parçaya bölündü. Bizim duayenlerimiz parçalanmaları toparlanmalıdır ama gidişhat böyle değil. Adnan Polat'ı çok fazla eleştirmek istemiyorum. Seçim olmasını istiyorum. Adnan Polat listesini değiştirebilir daha yararlı arkadaşları listeye alabilir. Galatasaray'da kim faydalı olursa başımın üstünde yeri var. Ben gerekirse onlara çay servisi bile yaparım" ifadelerini kullandı.

"HAKAN ŞÜKÜR FUTBOLCULAR İÇİN AĞABEY ROLÜNDE DÜŞÜNÜLMELİYDİ"

Galatasaray Sportif Direktörü Adnan Sezgin'in camia içerisinde istenilmediği yönünde çıkan haberlere değinen eski yönetici Albayrak, "Eğer birisi istenmiyorsa çok fazla durmaması gerekir. Futbolcular da kulüp çalışanları da bundan rahatsız olur. Hagi'ye imza attırıldığı gün gönül isterdi ki Adnan Sezgin yerine Hakan Şükür götürülseydi. Çünkü Hakan Şükür abilik rolünde olurdu" diye konuştu.

"RİJKAARD'DA HIRS KAVRAMI YOKTU"

Bir dönem Galatasaray'da teknik direktörlük görevini üstlenen Frank Rijkaard hakkında da açıklamalarda bulunan Abdurrahim Albayrak, "Kendisi Barcelona'yı çalıştırmıştı ve geldiğinde herkes ona hayrandı. Ama Barcelona çok farklı bir sisteme sahip bir takım. Rijkaard'da hırs yok. Mağlubiyetin ardından üzüntüyü orada bırakıyor. Türk insanı böyle değil. Ben gün geldiğinde hasta yatağımdan kalkıp maça gittim. Rijkaard güven anlamında gerekeni yapamadı" şeklinde konuştu.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler