« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Polat’tan jest

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Erzurum başkanı, Löbe'nin fiyatında büyük indirim yaptı

Bordo mavililerin her konuda anlaşmaya varıp sözleşme imzaladığı Alman futbolcu Aleksander Löbe için Erzurumspor Başkanı Cemal Polat'ın yaptığı 1 milyon dolarlık büyük jest, 'İşte dostluk böyle olur' yorumlarına yol açtı.

Löbe ile yaşadıkları sorunlardan dolayı satışa çıkarmak zorunda kaldıklarını belirten Erzurumspor Başkanı Polat, transfer konusunda Trabzonspor Kulübü Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'a şunları söyledi: ‘‘ Löbe çok iyi bir futbolcu. Takıma da büyük güç katıyordu. Ama bir takım sorunlar, yollarımızın ayrılmasına neden oldu.

Şimdi Erzurumspor'da oynamak istemiyor. Bu şartlardan sonra gitmesine de sıcak bakarız. Kocaelispor ve Bursaspor'dan 1.5'ar milyon dolar istedik. Ama Trabzonspor dostumuz olan bir kulüp. Komşu ilin takımlarıyız. Ayrıca hedeflerimiz de aynı değil. Bu nedenle Löbe'yi size 500 bin dolara veririz’’

Erzurumspor Başkanı Polat'ın bonservis bedelini 1,5 milyon dolardan, pazarlık yapılmadan 500 bin dolara indirmesi Başkan Mehmet Ali Yılmaz'ı da duygulandırdı. Yılmaz'da, 'Erzurumspor'la her zaman alışveriş yapabiliriz. Bizden isdediği futbolcu varsa da seve seve veririz. Cemal Polat, tavrıyla dostluk eli uzatmıştır'' dedi.

Erzurumspor'la bağlarını koparan Aleksandr Löbe ise önce İstanbul'a gitti, Bursaspor'dan sonra da Kocaelispor'la görüştü. Daha sonra Löbe, tercihini Kocaelispor'dan yana kullandı. Aynı anda da devreye Trabzonspor girdi. Löbe, bordo mavili yöneticilerle görüştükten sonra menajerine, 'Ben Trabzonspor'la anlaştım. Şampiyonluk mücadelesi veriyorlar. Bu nedenle Kocaeli'ye gidemeyeceğim' dedi. Löbe, son anda Kocaelispor'dan Trabzonspor'a dönmüş oldu. Bordo mavili takımın yeni transferi Löbe, Trabzonspor'da futbolunun zirvesine çıkacağını söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz