MALATYA HABERLERİ

Polat: “Parklarımız Modern Bir Görüntüye Kavuştu”

IHA
18.08.2015 - 17:01Son Güncelleme :

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI HACI UĞUR POLAT, PARKLARDA İNCELEME YAPTI.

IHA

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Abdulgaffar Mahallesi Yaşam Parkı ile Kemal Akdağ Parkı’nda incelemelerde bulundu.
İlçe sınırları içerisinde yeni yaşam alanları oluşturmak adına başlatılan 30 Günde 30 Park Projesi kapsamında yapımı tamamlanan ve işlevsel hale dönüştürülen parkların vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek imkanları içinde barındırmasına azami önem veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Güner ile birlikte her iki parkın son durumunu yakından gördü. Abdulgaffar Yaşam Parkı’ndaki çocuk oyun grupları, yeşil alanlar ve oturma gruplarını yakından inceleyen Başkan Polat, daha sonra etrafı tartan pist ile çevrilen Kemal Akdağ Parkı’ndaki devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Spor aletleri ve oyun gruplarıyla halka hizmet veren parkın etrafı içeriği tamamen kauçuk olan tartan pist ile çevrildiği için yumuşak bir zemine kavuşturuldu. Renkli görüntüsü ile dikkatleri üzerine çeken tartan pistin hem yapım aşaması hem de içinde kullanılan malzemeler hakkında Başkan Polat’a detaylı bilgiler verildi.
Yeşil alanlar ve oyun parklarının sayısını çoğaltmayı amaçladıklarını ifade eden Başkan Polat, "Kuyuönü bölgemizde yer alan Abdulgaffar Yaşam Parkımızın yapımını 30 Günde 30 Park Projesi kapsamında gerçekleştirdik. Son yapılan eklemelerle birlikte çok modern bir görüntüye kavuşturuldu. Park içerisindeki geri dönüşüm evi, gölgelikler, yeşil alanlar, oturma grupları, çocuk oyun aletlerine bir bütün olarak baktığımız zaman güzel bir parka kavuşmuş olduk” dedi.
Yeni yaşam alanları oluşturma çalışmaları kapsamında büyük bir kısmı tamamlanarak hizmet vermeye başlayan Kemal Akdağ Parkı’nın çevresini tartan pist ile kaplayacaklarını dile getiren Başkan Polat, “Yapımı devam eden ya da hizmet vermeye başlayan tüm parklarımızdan vatandaşlarımızın üst düzeyde faydalanması için gereken eklemeler yapılıyor. Kemal Akdağ Parkı’ndan yararlanan çocuklarımız, gençlerimiz ve bayanlarımızın hem güvenliği hem de parkın genel görüntüsüne renklilik getirmek adına tartan pist uygulaması yapıyoruz. İlimizde daha önce kauçuk zeminle bu uygulama yapılmıştı fakat ilk kez bir parkın etrafını asfalt serimi şeklinde tartan pistle çeviriyoruz. İçeriği kauçuk olduğu için yumuşak bir zemine sahip olan tartan pist renkli görüntüsü ile buraya farklı bir hava getirdi. Mahalle halkımıza hayırlı olsun, emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ederim” diye konuştu.
Başkan Polat, tartan pistin içeriğinde olan malzemelerin hazırlanma dönemi ve serimi hakkında yetkililerden detaylı bilgiler aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Polat: “Parklarımız Modern Bir Görüntüye Kavuştu” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Polat: “Parklarımız Modern Bir Görüntüye Kavuştu” haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:24
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:02
  • Akşam
   17:20
  • Yatsı
   18:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı