MALATYA HABERLERİ

Polat: “Melekbaba Mahallemiz Modern Bir Görüntüye Kavuşacak”

IHA
25.08.2015 - 15:48Son Güncelleme :

MELEKBABA MAHALLESİ'NİN YOLLARI YAPILIYOR.

IHA

Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Melekbaba Mahallesi Bade Sokak’taki yol açma, genişletme ve kaldırım çalışmaları devam ediyor.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ve Melekbaba Mahalle Muhtarı Ali Demir ile Melekbaba Mahallesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Melekbaba Mahallesi’nde imar yollarının açılmasına yönelik başlatılan çalışmaların tamamlandığı zaman çok modern bir görüntünün ortaya çıkacağını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Hizmet sınırlarımız içerisinde yer ve bölge ayrımı yapmadan tüm mahallerimizi güzel bir görüntüye ulaşması için çaba sarf ediyoruz” dedi.
Melekbaba Mahallesi Bade Sokak’ta alt yapı ve teknik analizlerin yapıldığını dile getiren Başkan Hacı Uğur Polat, “Muhtar Ali Demir ve burada yaşayan vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde gerekli muvaffakiyetlerin verilmesi ve yol kenarındaki düzenlemelerinde yapılmasıyla birlikte yol genişletme, asfaltlama ve kaldırım yapım işine ağırlık vermeye başladık. Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ ekiplerimizin bu bölgedeki içme suyu şebeke boru hattı çalışmaları vesilesiyle bizde çalışmalarımızı erkene aldık. İçme suyu şebeke hattının döşenmesinden sonra yol kenarındaki istinat duvarlarını da biz yapacağız. Mahalle halkının oldukça rahatsız olduğu bu yolun genişletilmesi, asfaltlanması, kaldırımların yapılması ve perde duvarın da yerleştirilmesinden sonra mahallemize yakışan modern bir görüntü ortaya çıkacak. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ederim, mahallemize şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.
Malatya AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin, Melekbaba Mahallesi’nde devam eden hizmetlerden dolayı Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilyurt Belediyesine teşekkür etti. Malatya’nın tüm yerleşim alanlarının AK Parti iktidarında aynı ölçüde hizmet aldığını ifade eden Milletvekili Şahin, “AK Parti döneminde çevre yolunun üst tarafı nasıl hizmet alıyorsa alt kısmı da aynı hizmeti almaya devam ediyor. Melekbaba Mahallemizin Bade Sokağı’nda imarda 15 metre olarak gözüken ancak 5 metreye kadar kullanımı olan yolun hem genişletilmesi hem de içme suyu şebeke boru hattının döşenmesiyle ilgili Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi, muhtarlar ve mahalle sakinleri el ele verip buradaki bir takım sıkıntıları bertaraf etmeye çalışıyorlar. Yolun hizmete açılmasıyla trafik akışı daha rahatlayacak ayrıca mahalle sakinlerinin sıkıntıları ortadan kalkmış olacak. MASKİ ekipleri içme suyu şebeke borularının yerleştirme çalışmalarına devam ediyorlar. Döşenen borular sayesinde 7-8 mahallenin su sıkıntısı tamamen ortadan kalkmış olacak. Yolun genişletilmesi, perde duvarların örülmesi ve su borularının yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasından sonra Melekbaba Mahallesi çok güzel bir hizmete kavuşmuş olacak” ifadelerini kullandı.
Melekbaba Mahallesi’nin özlem duyduğu hizmetlere kavuştuğunu dile getiren Muhtar Ali Demir ise, “Bağlantıyı sağlayan bu yolumuz minibüs güzergahı olmasının yanı sıra çok dar olması sebebiyle sağlıklı bir hizmet veremediği gibi bu ağır yükü kaldıramıyordu. Trafik yoğunluğunun artması nedeniyle sık sık trafik kazaları yaşanıyor ve vatandaşlarımız bu durumdan rahatsız oluyordu. Biz de hem yolumuzun genişletilmesi hem de su sıkıntımızın çözülmesi için ilgili yerlere taleplerimizi ilettik. Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilyurt Belediyesi sorunlarımıza duyarsız kalmayarak hem yolumuzu genişletiyorlar hem de 2 trilyonluk bir yatırım olan içme suyu şebeke boru hattını yerleştirme işlemini ilk kez mahallemizde başlatıyorlar. Mahallemizin özlem duyduğu hizmetlere kavuşması hepimizi mutlu ediyor” sözlerini kaydetti.
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Müdürlüğü ekiplerinin aynı sokakta sürdürdüğü içme suyu şebeke yenileme çalışmalarını takip ederek, yetkililerden bilgi aldılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Polat: “Melekbaba Mahallemiz Modern Bir Görüntüye Kavuşacak” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Polat: “Melekbaba Mahallemiz Modern Bir Görüntüye Kavuşacak” haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Mart 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:12
 • Guneş
  06:33
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  16:01
 • Akşam
  18:39
 • Yatsı
  19:55
Sayfa Başı