« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Polat: G.Saray'ı öğrenmeye çalışın

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, futbol takımının kulübün bir parçası olduğunu belirterek, “Futbol takımı bizim dünyada gözüken yüzümüzdür ve onun iyi gitmesi bizi çok mutlu eder ama en genelinde Galatasaray resminin bir parçasıdır, tamamı değildir” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
ALİ SAMİ YEN'E VEDA ŞARKISI

Polat, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda yeni üyeler için yapılan törendeki konuşmasında, yeni üyelerden Galatasaray'ı sadece bir futbol takımı olarak düşünmemelerini istedi.

“Tabii ki futbol takımı bizim dünyada gözüken yüzümüzdür ve onun iyi gitmesi bizi çok mutlu eder ama en genelinde Galatasaray resminin bir parçasıdır, tamamı değildir” diyen Polat, şunları kaydetti:

“Bir de buz dağının gözükmeyen kısmı vardır. Galatasaray'ın bünyesinde on tane tesisi, 48 takımı, 300 çalışanı, 1200 futbolcusu, 4500 talebesi vardır. Tabii Galatasaray Vakfı, Galatasaray Lisemiz, Galatasaray Üniversitemiz, Galatasaraylı Sporcular Derneğimiz, Galatasaray Yardımlaşma Sandığımız, Galatasaraylı İş Adamları Derneğimiz vardır. Taraftar derneklerimiz tüm dünyada 150'ye yakındır. Yani Galatasaray büyük bir kitledir. Bunu tanımaya, öğrenmeye çalışın.

Bu derneklerimize, kurumlarımıza yardımcı olmalısınız. Lisemizi sakın ola ki ayrı düşünmeyin. Galatasaray Lisesinin en büyük özelliği, Galatasaray'ın bu kadar büyük bir dünya markası olmasındaki en önemli unsur olan kültür birikiminin kaynağı olmasıdır. Galatasaray'daki birlik ve beraberliğinin bozulmasına izin vermemelisiniz. Galatasaray her birimi, her üyesiyle bir bütündür.”

Yeni üyelere Galatasaray etiği ile ilgili Fransa Galatasaraylılar Derneğinin hazırladığı kitapçığı okumalarını tavsiye eden Polat, “Ben şahsen üye olduktan sonra Galatasaray Kulübünde 1992 yılında Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığım vakit Galatasaray'ı anlamak için şu anda sevgili Kemal Onar haricinde rahmetli olan dört tane ağabeyimizle her ay yemek yerdim. Elinizdeki kitapçık size bu anlamda fikir verecektir. Unutmayın Galatasaray'da görev alınmaz, verilir. Sizin Galatasaray Kulübü üyesi olmanızın getirdiği en büyük imtiyaz, Galatasaray'ın yönetilmesinde söz sahibi olmanızdır. Bu hakkı kullanmalısınız. Kartınızı alıp 'Ben kulüp üyesiyim' demek yeterli değil, muhakkak ki katılımcı olmalısınız” diye konuştu.

Yeni üyelerin töreninin Ali Sami Yen Stadı'nın kapanış haftasına denk geldiğini de hatırlatan Polat, “Bizim için çok anlamlı, duygulu bir tören olacak orada. Çünkü orada biz çok sevindik, çok ağladık, çok üzüldük. Yine özel bir hafta. Yirmi yıldır hayalini kurmuş olduğumuz Türk Telekom Arena'ya Cumartesi günü taşınacağız” şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz