« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Polat bizi hiç azarlamadı

G.Saray’ın Kolombilyalı file bekçisi Zapata, Adnan Polat’ın Steaua Bükreş Başkanı Becali’ye hiç benzemediğini söyledi. “Çok farklı ve ılıman bir insan” dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
DEVRE arasında transfer olduğu G.Saray’da başlangıçta yediği goller nedeniyle eleştirilen Robinson Zapata, Bucaspor maçında kalesini gole kapadı. Bu maçta yeniden güven kazanan Kolombiyalı file bekçisi, Romanya’nın Prosport Gazetesi’ne yeni takımı hakkında bilgi verirken “O bir fenomen” dediği teknik direktör Hagi’ye daha fazla destek verilmesi gerektiğini savundu.

Başarılı olacak

Takım olarak üzerlerinde büyük baskı olduğunu vurgulayan Zapata, “Özellikle de Hagi’nin üzerindeki baskı çok fazla. Hagi’ye daha fazla güven verilmeli. Şu ana dek çok fazla sakat ve eksik futbolcu vardı. Bu da bizi olumsuz etkiledi. Herkes sezon sonu görecek, Hagi başarılı olacak. Ben Kral için herşeyimi vermeye hazırım. Maradona, Pele ne ise bizim için Hagi de o. O bir fenomen. Takım olarak pes etmemeli ve güçlü olmalıyız” dedi.

Takıma adapte olduğunu söyleyen Zapata, şöyle devam etti; “1-0 yenildiğimiz Gaziantep maçında yediğim gol yüzünden çok eleştirildim. Göreceksiniz burada başarılı olacağım. Şampiyonlar Ligi ve Amerika Kupası deneyimim var. Polonya, Kolombiya ve Amerika’dan teklifler aldım. Ancak Hagi arayınca hepsini geri çevirip G.Saray’ı tercih ettim.”

Polat, Becali’den iyi

Zapata, Ayasofya Müzesi’ni Rumen gazetesi ile birlikte gezerken, “Steaua Bükreş Başkanı Becali ile Galatasaray Başkanı Adnan Polat’ı karşılaştırırsan ne söylersin?” sorusuna, şu karşılığı verdi;
“Becali ayrı bir tarz. O soyunma odasına inen ve futbolcuları azarlayan bir başkandı. Adnan Polat asla Becali gibi değil. Başkan çok ılıman bir insan.”

Bunları da Beğenebilirsiniz