« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Polat: 'Arda'yı çok büyütüyorlar'

G.Saray Başkanı Adnan Polat katıldığı bir televizyon programında bir çok konuda açıklamalarda bulundu.

A.A
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat,  sarı-kırmızılı takımın performansının, beklentisinin altında kaldığını söyledi.

Adnan Polat, Kanaltürk televizyonunda yayınlanan açıklamalarında, sezon  başında takımlarının daha iyi bir durumda olacağına inandığını kaydederek, “Galatasaray takımından daha yüksek beklenti içindeydim. İlk yarıyı 40 puanla  tamamlayabileceğimiz düşünüyordum. Çok kötü, talihsiz puanlar kaybettik. Bu  kadroyla daha başarılı sonuçlar alınacağını düşünüyordum. Yorgunluk, sakatlık  gibi etkenler var” dedi.

Tüm oyuncularının ve teknik heyetin, Turkcell Süper Lig'in ne kadar  önemli olduğunu bildiklerine değinen Polat, “Gelecek sezon yeni stadımızda  Şampiyonlar Ligi oynamak istiyoruz. Futbolcularımız bunun bilincinde. Şu anda biz  şampiyonluğun en büyük adayıyız. Galatasaray takımı, sezonun başındaki  performansını tekrarlarsa, şampiyonluğun en önemli adayı olacaktır. Bunun için  çalışıyoruz ve ben başarılı olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım 3 yıl, Beşiktaş Kulübü Başkanı  Yıldırım Demirören'in ise 5 yıl üst üste şampiyon olacaklarını söylediklerinin  hatırlatılması üzerine Polat, kendilerinin bu sezona baktıklarını kaydetti.

ARDA'DAN ÇOK MEMNUNUM

Sarı-kırmızılı takımda kaptanlık görevini sürdüren Arda Turan'a övgülerde  bulunan Adnan Polat, oyuncusundan çok memnun olduğunu belirtti.

Arda'nın saha içi ve saha dışındaki duruşundan duyduğu memnuniyeti dile  getiren Polat, “Bu yaşta, böyle bir yükün altına girildiğinde, bazı sıkıntılar  yaşanabilir. Çok fazla gündeme getiriliyor. Hem çok büyütülüyor, hem de çok fazla  eleştiriliyor. Arda'nın kaptanlığından da futbolculuğuna da hiç şüphem yok.  Kapasitesini daha üst noktalara çıkaracağını biliyorum” ifadesini kullandı.

Polat, Arda'nın sık sık transfer haberleriyle de gündeme gelmasi  konusunda, “Arda'nın, Avrupa'da üst seviye bir takıma transferi olursa, ben  yolunu açarım” sözünü yinelerken, öncelikle Avrupa'da bir kupa kaldırılması  gerektiğine dikkati çekti.

ELANO DAHA İYİ OLACAK

Brezilya Milli Takımı'ndaki performansı ile Galatasaray'da performansı  sık sık karşılaştırılan Elano'ya değinen Adnan Polat, oyuncularının daha iyi  olacağını belirtti.

Yabancı oyuncuların zaman zaman adaptasyon sorunu yaşayabildiklerini  kaydeden başkan Polat, şunları söyledi: “Ayrıca Elano bir dönem milli maçlar için çok sok ülkesine gidip gelmek  zorunda kaldı. Dinlenemeden maçlara çıktı. Ben, onun profesyonelliğini ve  futbolculuğunu tartışmıyorum. Kendisine çok iyi bakan, çok iyi antrenman yapan,  uyumlu sakin, işini en iyi şekilde yapmaya çalışan biri. Gün geçtikçe daha iyi  olacağını düşünüyorum. O da kendisine güveniyor ve daha iyi olacağını biliyor.  1-2 maçta insanları kral yapmak, ya da yerin dibine sokmak bizim tarzımız  değil.”

TRANSFER KONUSU

Başkan Adnan Polat, takım içindeki oyuncuların durumlarıyla ilgili  olarak, ilk yarının tamamlanmasının ardından teknik heyetle toplantı  yapacaklarını aktardı.
Devre arasında takımdan gönderilmesi planlanan oyuncu olup olmadığının  sorulması üzerine Polat, “Bunun tabii ki bende kalması lazım. İlk yarı bitince  teknik heyetle bir değerlendirme görüşmemiz olacak. Ondan sonra raporlarına göre  netleşir. Tabii ki, transfer ise Galatasaray'da bitmez” derken, sakatlanmasının  ardından forvette sorular yaşadıkları Milan Baros'un da ikinci yarıya yetişmesini  beklediklerini ifade etti.

YABANCI HAKEM İSTEMİYORUM

Ligde üst üste yaşanan hakem hataları ve ardından Kulüpler Birliği  Toplantısı'nda ortaya konulan tepkiyle ilgili değerlendirmede bulunan Polat,  zaman zaman gündeme getirildiği gibi, yabancı hakem istemediklerini belirtti.

Ligde yabancı hakem kullanılması gerektiğini düşünmediğini söyleyen  Polat, “Bize düşen, mevcut hakemlerimizin performansının nasıl daha iyi hale  gelebileceğini düşünmek. Daha iyi geliştirmek, eğitmek, maç yönetmelerini  sağlamak için gayret göstermek. Hatalar her zaman olacak. Maçlar yönetirken  hatalar ortaya çıkacak. Hakemlerimizin maçı sonucunu önceden belirleme,  şampiyonluk ya da küme düşmeleri önceden belirlemeleri söz konusu değil. Sadece  şikayet eden değil, çözüm arayan taraf da olmalıyız” şeklinde konuştu.

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in, Kulüpler Birliği Vakfı'nın  davetine, kendisinin ayrı bir davetle yanıt vererek, “Ben gelmem, siz gelin”  yönünde duruş ortaya koyduğuna yönelik bir soruya da Polat, “O şekilde  düşünmemek lazım. Federasyon bizim federasyonumuz. Federasyon binası da neticede  kulüplere ait. Başkan daha önce Kulüpler Birliği Vakfı toplantısına geldi, başka  yerlerde de görüştük. Tartışılacak konu bu değil. Hakemlerimizi nasıl daha iyi  seviyelere çekeriz, bunun için kafa yormamız lazım' yanıtını verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler