Polat Ailesi’nden ‘şükür’ kurbanı

Hürriyet Haber
19.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

Polat Tower’ın sahibi işadamı Adnan Polat’ın babası İbrahim Polat, yanan binanın önünde şükür kurbanı kesmek istedi.

Bir kamyonetin üzerinde Polat Tower’ın önüne getirilen boğanın gözleri bağlandı. Kasaplar son hazırlıklarını yaptı. Bu sırada Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Polat Ailesi’ne geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Sarıgül’ün isteği üzerine boğanın kesimi durduruldu ve Darülaceze’ye bağışlandı. İbrahim Polat’ın oğlu Murat Polat, yangında kimsenin burnunun kanamamasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, maddi zararın önemli olmadığını söyledi. Polat, yangının çıkış sebebini 2 gün içinde bir rapor halinde kamuoyuna duyuracaklarını belirtti. İlk bulgular doğrultusunda yangının binanın girişinde bulunan bir banka şubesinin klima sisteminde ortaya çıkan bir kıvılcımdan kaynaklandığı ifade ediliyor.

BİNANIN İÇİNDEN GÖRÜNTÜLER / FOTOGALERİ

Muhtemelen klima

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise Polat Tower’da çıkan yangının klimalardan çıktığı iddialarıyla ilgili soruya “Muhtemel, henüz net değil ama klimalar buna neden olabilir” dedi.  Topbaş, “Kablo yanmalarıyla ilgili birtakım düşünceler var. Bunun net açıklamasını  yapmak için erken” diye konuştu.
Topbaş, “Tahmini olarak klimadan olma olasılığı biraz daha fazla deniliyor. Uzmanların da ifade ettiği gibi yaz aylarında sıcak bölgelerde elektrik enerjisi kullanımı artmakta, bu da kablolarda ısınmayı beraberinden getirebilir. Kabloların Bundan dolayı mıdır net olarak bilmiyoruz. Farklı farklı ifadeler var. Ama bize gelen net bir rapor yok” dedi.


Güvenliği artacak

POLAT Towers’daki korkutan yangının ardından Polat Towers Yönetim Kurulu Üyesi Namık Ünlü, binanın yenilenmiş halinde, güvenliğinin daha da artırılacağını söyledi. Ünlü, yangın esnasında mevcut malzemelerim görevini yerine getirdiğini belirterek, şöyle konuştu: “Yanan malzeme polistren dediğimiz bir dış cephe kaplama malzemesi. Bir anda alevlerin hızlanmasına neden oldu. Binayı yapmaya başladığımızda son teknolojik malzeme oydu. Şimdi yanmayan yeni dış cephe kaplamasını kullanacağız. Binanın 50 milyon dolarlık sigortası var. Hemen tadilata başladık. 1-2 ay gibi kısa süre içerisinde eski görünümüne kavuşacaktır.”

Polat Ailesi’nden ‘şükür’ kurbanı AKILLI BİNADA TOP 10

 

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı