« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pogba'ya 100 milyon euro!

Manchester City, seçimle uğraşan Barcelona'nın elinden kapmak istediği Paul Pogba için Juventus'a 100 milyon Euro ödemeyi kabul etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İngiltere Premier Ligi'nde kadroyu yeniden düzenlemeye hazırlanan Manchester City, Paul Pogba bombasını patlatmak üzere. Juventus'un 22 yaşındaki futbolcusu için 70 milyon Euro öneren Barcelona'da seçim nedeniyle oluşan kaostan faydalanmak isteyen City, Juventus ile pazarlık masasına oturdu.

UEFA tarafından Finansal Fair Play cezası kaldırılan mavi-beyazlılar, İtalyan kulübünün Pogba için istediği 100 milyon Euro'luk bonservis bedelini ödemeyi kabul etti. Manchester City, Pogba'yı transfer etmesi durumunda Fransız oyuncunun eski kulübü olan ezeli rakibi Manchester United kulübü de 1.75 milyon Euro yetiştiricilik bedeli alacak.

Pogba'nın transferi için Manchester City 100 milyon Euro bonservis bedeli olursa, Fransız oyuncu, İngiltere Premier Ligi tarihinin en pahalı futbolcusu unvanını da elde edecek. Manchester City, Paul Pogba'ya da yıllık 18 milyon Euro ödeyecek. (NTVspor)


Bunları da Beğenebilirsiniz