Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Podolski'den o tweet için flaş açıklama!

Sosyal medyada büyük ses getiren şehitler ile ilgili ilk tweet'ini değiştiren Galatasaraylı Podolski, bir açıklama daha yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'ın Alman futbolcusu Lukas Podolski, şehitlerimiz için kişisel Twitter hesabından attığı tweet'in büyük yankı yaratması üzerine yeni bir açıklama yaptı.

Facebook'ta 7.5 milyon, Twitter'da 2 milyon 750 binden fazla takipçisi bulunan Podolski, dün sabah attığı tweet'te, Türk bayrağı önünde asker selamı verirken çekilmiş bir fotoğrafını paylaşıp altına da Türkçe şu mesajı düştü:

"Yüreğim sizlerle, bayrak için toprağa düşen yüce asker. Türk Milleti'nin başı sağolsun."

Alman futbolcu, öğleden sonra bu tweet'ini değiştirerek şunları yazdı:

"Hayatını kaybeden tüm askerler, yüreğim sizler! Türkiye'nin başı sağolsun..."

Podolskiden o tweet için flaş açıklama İŞTE SNEIJDER GERÇEĞİ

Podolski, ilk tweet'i değiştirme gerekçesini Alman Bild gazetesine şu sözlerle anlattı:

"İlk mesaj metnini bana kulüp verdi. Onu sonra değiştirdim. Politik bir tutum olmamalıydı. Aksine ölen askerlere yönelik başsağlığı ve onlara onur ifadeleri olmalıydı."

"BÖYLE BİR DURUMA SEBEP OLMAYI ASLA İSTEMEDİM"
Lukas Podolski, Bild'e yaptığı bu açıklamanın ardından bir tweet daha attı. Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde yazılan bu mesajda şu ifadeler kullanıldı:

"Bugün paylaştığım bir fotoğraf sebebiyle bazı sert reaksiyonlar aldım. Bu beklemediğim bir şeydi çünkü herkesin benim nasıl bir insan olduğumu bildiğimi, beni tanıdığını sanıyordum. Ama bu paylaşımın bazı yanlış anlaşılmalara yol açtığını gördüm. Ben böyle bir duruma sebep olmayı asla istemedim.

"TEK BİR ASKERİN ÖLÜMÜ BİLE ÇOK FAZLADIR"
Şunu çok açık söylemeliyim ki: Türkiye'yi seviyorum, bu ülkeyi ve insanlarını seviyorum. Bugün bir askerin ölüm hikayesi beni etkiledi ve ben de bana kucak açan bu ülkeye saygımı gösterdim. Ne daha fazla ne de daha az. Ben politika yapmıyorum ve kimseyi sorgulamıyorum. Hiçbir zaman da yapmadım ve yapmayacağım. Neyin mücadelesini verdiği önemli olmaksızın dünyadaki tek bir askerin ölümü bile çok fazladır. #barış"

İŞTE PODOLSKI'NİN SON TWEET'İ

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler