Gündem Haberleri

  PM’nin 40’ı gidici

  Hürriyet Haber
  22.08.2014 - 02:13 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 5-6 Eylül’de Ankara’da toplanacak 18’inci Olağanüstü Kurultayı’nda yapılacak Parti Meclisi (PM) seçimleriyle birlikte yönetim kadrosunu büyük ölçüde değiştirecek.

  CHP kulislerine yansıyan bilgilere göre, Kılıçdaroğlu mevcut 60 kişilik PM’nin 40’ına yeni listede yer vermeyecek. Kılıçdaroğlu, PM listesinde yer vermeyi düşündüğü isimlerle görüşmelerine önümüzdeki haftadan itibaren hız verecek. Kılıçdaroğlu, CHP üyesi olmayıp, PM listesine almayı düşündüğü isimler için de tüzüğün 12’nci maddesini işletecek. Kurultay öncesinde toplanacak MYK, PM’ye girecek isimleri 12’nci maddeye göre parti üyesi yaparak, “Askı süresini beklemeksizin seçilme hakkı” verecek.

  Kılıçdaroğlu, ‘Cinsiyet ve gençlik kotası’ uygulaması nedeniyle listesinde yer vermesi gereken ‘20 kadın ve 6 genç’ isim ise Kadın ve Gençlik Kolları Genel Merkez Yönetimi’nin önerilerini alacak. Özellikle, 6 genç ismin tümünün Gençlik Kolları tarafından önerilmesine sıcak baktığı öğrenilen Kılıçdaroğlu’nun “İsimlerinizi belirleyin” mesajı gönderdiği öğrenildi.

  Kılıçdaroğlu’nun desteğini alan Gençlik Kolları Genel Merkez Yönetimi, 79 İl Gençlik Kolları Başkanı’yla birlikte haftasonu Nevşehir’de toplanma kararı aldı. İl Başkanları gibi Nevşehir’de toplanacak olan genç başkanlar, PM’ye önerecekleri 6 ismi belirleyecek ve Kılıçdaroğlu’na destek mesajı yayınlayacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı