« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pletikosa gerginliği

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Lazaroni’nin "Kalede sorun yaşamayız. Acil ihtiyaçlarımıza yönelelim" demesine rağmen Hırvat milli file bekçisi ile anlaştı.

Ömür AVCI / TRABZON (DHA)
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR Kulübü Başkanı Nuri Albayrak’ın transferde Shakhtar Donetsk’in Hırvat milli kalecisi Pletikosa’yla anlaşmaya varması, bordo mavililerin teknik direktörü Lazaroni ile asbaşkan Haşim Sayitoğlu’nun keyfini kaçırıp gerginliğe yol açtı.

Albayrak’ın kaleci konusunu Lazaroni ile Almanya kampında görüştüğü ve Jefferson’a güvenmediğini belirttiği Brezilyalı teknik adamın ise bu isteğe "Kalede sorun yaşamayız. Acil ihtiyaçlarımıza yönelmeliyiz" diyerek karşı çıktığı öğrenildi. Bazı yöneticilerin de Lazaroni ile aynı görüşte olduğu ve kalecinin transfer listesinde "en son ihtiyaç" olarak gördüğü kaydedildi.

Başkan anlaştı

Ancak başkan Albayrak bazı yöneticilerle Lazaroni’ye bilgi vermeden kaleci konusunda kapsamlı araştırmalar yaptırdı ve Pletikosa ile prensip anlaşmasına vardı. Asbaşkan Haşim Sayitoğlu’nun bile bu konudan haberi yoktu. Önceki gün "Kaleci arayışınız var mı?" sorusuna, "Bu takımın en son ihtiyacı. Böyle bir çalışma yok" yanıtı veren Sayitoğlu, Pletikosa’nın 1 yıllığına kiralanmasıyla ilgili prensip anlaşmasına ilişkin faksın kulübe gelmesiyle şaşkına döndü. Transferi akşam antrenmanından sonra öğrenen Lazaroni’nin de "Başka ihtiyaçlarımız vardı" dediği iddia edildi. 1 yıllık kiralama bedeli 450 bin Euro olan Pletikosa’nın hafta sonuna kadar sözleşme yapmak için Trabzon’a gelmesi bekleniyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler