Teknoloji Haberleri

  PlayStation depolama alanını artırmanın yolu

  Hürriyet Haber
  14.06.2017 - 08:01 | Son Güncelleme:

  PlayStation kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri yetersiz gelen depolama alanı. Peki 50'yi aşkın oyunu ekstra yükleyip nasıl oynayacağınızı biliyor musunuz? O halde gelin; sizi Seagate Game Drive ile tanıştıralım.

  Dünyanın önde gelen depolama birimi üreticilerinden Seagate, Game Drive isimli özel bir depolama cihazı ortaya çıkardı. Bu cihazın en önemli özelliği ise yetersiz depolama alanı nedeniyle sıkıntı yaşayan kullanıcıların ayrıca PlayStation'a depolama alanı takviyesi yapmasını sağlamak.

  Sony, PS4 oyun konsollarının USB portlarını Sistem Güncellemesi 4.50 ile birlikte uyumlu harici sürücülere açmıştı. İşte, Seagate de bu destekten faydalanan depolama çözümüyle karşımıza çıkmış durumda. Kolayca 50’den fazla oyunu depolamanıza yetecek kadar alan sunan ürün, hızlı kurulumu, konsola uygun siyah ve mavi renkte alüminyum tasarımı ve taşınabilirliğiyle PS4 oyuncuları cezbedecek.

  PlayStation depolama alanını artırmanın yolu
  USB 3.0 bağlantısı sayesinde performans kaybı yaşatmayan Seagate Game Drive, adeta konsolun kendi diskiymiş gibi davranıyor. Sürücü tabii ki 4.50 ve üstü yazılıma sahip tüm PS4 modellerinde kullanılabilecek nitelikte.

  Harici disk sürücüyü oyun konsolunuza bağlandığınızda sistem tarafından otomatik olarak tanınıyor ve 3 dakikadan az zamanda sürücünüz kullanılabilir hale geliyor. Bu sürücüyle taşıdığınız oyunları bir başka arkadaşınızın konsolunda da oynamanız mümkün. Bunun içinse oynayacağınız konsolda kendi PlayStation Network hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

  Bu ay içerisinde satışa sunulacağı belirtilen Seagate Game Drive for PS4 yaklaşık 90 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak.

  Etiketler: oyun konsolu
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı