Dünya Haberleri

  Playboy milyarder yaptı

  Hürriyet Haber
  28.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Amerika'da eski bir Playboy kızı olan Anna Nicole Smith, bir yıl evli kaldığı yaşlı kocasının ölümünden sonra 449.7 milyon dolar mirasa kondu.

  Miras davasının görüldüğü mahkemenin hakimi Samuel Bufford, Anna Nicole Smith'in, milyarder kocası Teksaslı petrolcü Howard Marshall'ın mirasından bu payı almasına karar verdi.

  Playboy'un eski modellerinden olan ve birçok magazin dergisinde ve reklamında modellik yapan Smith, Houstan'daki bir barda striptizci olarak çalışırken Marshall ile tanıştı. 26 yaşındaki Smith ve 89 yaşındaki Marshall, 1994'de evlendiler. Marshall, evlendikten bir yıl sonra 90 yaşında ölerek, arkasında 1.6 milyar dolar olduğu tahmin edilen bir servet bıraktı.

  Hakim, Marshall'ın küçük oğlu Pierce Marshall'ın, Smith'i mirastan yoksun bırakamayacağını bildirdi. Eski playboy kızı Smith'in avukatı Philip Boesch Jr., müvekkilinin karardan memnun olduğunu ve kararın "herşeyi yoluna girmesini" beklediğini söyledi.

  Öte yandan, petrolcünün küçük oğlu Marshall, mahkeme kararının "adil olmadığını" savunarak, temyize gideceğini bildirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı