« Hürriyet.com.tr
MENÜ

PLAY-OFF'A 'HAYIR' YENİ KUPAYA 'EVET'

Kulüpler Birliği Başkanı Ünal, yeni sezonda play-off olmayacağını ancak Digiturk’ün isteğiyle yeni bir kupa oynanabileceğini belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ESKİŞEHİRSPOR ve Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal, Göztepe Başkanı İmam Altınbaş ile düzenlediği basın toplantısında play-off sistemine karşı olduklarını söyledi. Halil Ünal, Süper Lig’de play-off sistemine karşı olduklarını, yerine “Digiturk Kupası” altında yeni bir uygulama düşündüklerini belirtirken şöyle konuştu:
“Yayıncı kuruluşun talebine karşı kesin kararımız, play-off oynamayacağız şeklinde. 34 hafta sonunda şampiyonun, ikincinin ve UEFA’ya gidecek diğer takımların belli olmasını istiyoruz.”

Bir proje daha

Geniş kapsamlı bir Türkiye Kupası için Futbol Federasyonu ile görüşme halinde olduklarını söyleyen Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal, detaylı açıklamayı Türkiye Futbol Federasyonu’nun yapacağını kaydetti.

‘Digiturk ligin kasası’

Play-off konusundaki olumsuz tavrı yayıncı kuruluşa ilettiğini belirten Ünal, “Ama onlar ligimizin kasası. Ayrı bir kupa istiyorlar. Örneğin Digiturk Kupası diyeceğiz. Bu ekonomiye dayalı bir çalışma. Görüşmeler sürüyor” dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler