Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Play-off kararı çok yersiz

BURSASPOR’un reklam ve pazarlamadan sorumlu yöneticisi İlhan Uslu ile Bursastore’dan sorumlu yöneticisi Selçuk Eren, katıldıkları bir radyo programında açıklamalarda bulundu.

Emre KOŞAK
SON GÜNCELLEME

Programda Süqper Lig için getirilen play off sistemini değerlendiren İlhan Uslu, "Bunu Bursaspor yöneticisi olarak değil, İlhan Uslu olarak söylüyorum. Bu Anadolu kulüplerinin önünü kesme hamlesidir" dedi. Play off kararının çok yersiz, birkaç takımı kollamak ve yayıncı kuruluşu mağdur etmemek için ortaya atılan bir sistem olduğunu söyleyen İlhan Uslu, "Şampiyonluğumuzu hesap etmiyorlardı. Biz bu hesapları yine bozacağız" dedi.

Bursaspor’un ortaya koyduğu futbolun keyif verdiğini söyleyen İlhan Uslu, şöyle devam etti:

"BURSASPOR’UN GELECEĞİ PARLAK"

"Çok iyi bir kadro kuruldu. Takımı gençleştirdik. Nitelikli ve kaliteli oyuncularımız var. Böyle oynadığımız sürece önümüz açık. Kadronun başarıya aç olması önemli. Yabancılarımız çok genç ama ülkelerinin milli takımlarında mücadele ediyor. Hem onların, hem Bursaspor’un geleceği çok parlak."

"MUTLAKA REKLAM ALACAĞIZ DİYE BİR ŞEY YOK"

Şampiyonluktan sonra Bursaspor’un marka değeri oluştuğunu öne süren İlhan Uslu, iyi teklif gelmediği sürece göğüs reklamı almayacaklarını belirtirken şöyle dedi:

"Mutlaka reklam alacağız diye bir şey yok. Avrupa’da da bir çok büyük kulübün göğüs reklamı yok. Bursa’daki büyük şirketleri, İstanbul takımlarını tutanlar yönetiyor. Bunlar Bursaspor’un kalkınmasını istemiyorlar, diye düşünüyorum. Biz uzun soluklu anlaşma yapmak istiyoruz, seneyi kurtarmak için değil. Türk Telekom ile görüşüyoruz ama rakamla ilgili ciddi farklar var."

SELÇUK EREN: "BU SEZON DA ZİRVEDE OLACAĞIZ"

Selçuk Eren ise play off kararının, şike dedikodularıyla sarsılan Türk futbolunda tansiyonu düşürmek için alınmış karar olduğunu söyledi, "Her halde bu sistemi yaparken son 2 yılın ilk 4’üne bakmadılar. Ligin en dinamik takımı, en ofansif takımı Bursaspor. Rakamlar da ortada. Bu sezon da zirvede olacağız" diye konuştu.

BİLET FİYATLARINA DÜZENLEME

Ligde oynadıkları Gençlerbirliği maçındaki tribünledeki sönük atmosferin alışılagelmiş bir durum olmadığını söyleyen Uslu ve Eren, "Trabzonspor maçı için bilet fiyatlarını yeniden değerlendirip, gereken önlemleri alacağız." dedi. Geçen hafta Bursaspor tarihinin en az taraftarlı maçlarından birini oynadıklarını beirten İlhan Uslu, Trabzonspor maçından önce bilet fiyatlarıyla ilgili gerekli önlemleri alacaklarını vurguladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler