Basketbol Play-off finaline sıkı güvenlik
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Play-off finaline sıkı güvenlik

Beko Basketbol Ligi'nde Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker'in karşı karşıya geleceği play-off final serisi öncesi İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı yapıldı.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda düzenlenen toplantıya, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz Şenocak, Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Sühendan İzgin, Sarıyer İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Kaya Korkmaz, Basketbol Federasyonu Ligler Direktörü Ahmet Araşan, Fenerbahçe Kulübü Basketbol Şube Direktörü Nedim Karakaş, Efes Pilsen Takımı Teknik Menajeri Alper Yılmaz ile Efes Pilsen Kulüp Müdürü Ziya Yügen katıldı.

Toplantıda final serisi maçlarının yapılacağı Darüşşafaka Ayhan Şahenk ile Abdi İpekçi Spor Salonlarının uygun görülen noktalarında yeteri kadar seyyar kamera bulundurulmasına, karşılaşmaların başlamasından 2 saat önce kapıların açılmasına, giriş kapılarında yapılan üst aramalarında titiz davranılarak bozuk para, çakmak ve benzeri yaralayıcı maddelerin içeriye alınmamasına ve müsabakaların bitiminde önce ev sahibi takım taraftarlarının tahliye edilmesine karar verildi.

Toplantıda ayrıca Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda 2412 koltuğun kullanıma açılması, saha içinde koltuk bulundurulmaması, bu bölgeye seyirci alınmaması, konuk Fenerbahçe Ülker'in taraftarlarına 500 adet bilet ayrılması ve 200 özel güvenlik personeli ile yeteri kadar polisin görev yapması kararlaştırıldı. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda ise 350 özel güvenliğin yanı sıra gerekli görülen sayıda polisin hazır bulunacağı kaydedildi.

Bu arada, Efes Pilsen Kulübü Müdürü Ziya Yügen, Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda ev sahipliği yapacakları ilk iki maçın bilet fiyatlarının 30 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle