"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Platonik aşkıma nasıl açılabilirim

Güzin Abla, öyle dolu ki içim; anlayacak bir sen varsın. Ben hiç karşılıklı bir aşk yaşamadım. Hatta aşık olduğum kişi benim onu sevdiğimi bile bilmiyor.

Ben de onu çok iyi tanımıyorum zaten. Sadece ilk gördüğümde ilgimi çekti. Fazla üstünde durmadım bu ilgimin, ama sonra her gün biraz daha fazla görmek istedim onu.
Gözlerine her bakışımda başka bir şeyler gördüm. Onun hakkında tek bildiğim tek şey şu anda nerede okuduğu ve adı.
Ben ayran gönüllüydüm Güzin Abla. Gene platonik olurdu söylemezdim ama bu seferki, kaldı. Gitmiyor. Başkalarının gelmesine de izin vermiyor.
Öyle bir şey ki bu, kafamın içinde yarattığım bir erkeğe aşık olmaktan korkuyorum. Her dışarı çıkışımda, belki bir yerde onunla karşılaşırım ümidi var içimde.
Ve bu sefer onu sevdiğimi itiraf etmeliyim diyorum. Ama düşünüyorum da, şu saatten sonra söylesem ne olacak, söylemesem ne olacak? Sen okudun ya hissettiklerimi, bu bile yeter bana.
Sence bir gün karşılaşırsam onunla, ilk söylemem gereken şey ne olsun?
Rumuz: Mad

Canım kızım, için çok doluymuş gerçekten, yüreğindeki bu sevgiyi birine açmak istemen çok doğal. Bu baskıya kim dayanabilir? Ancak güzel kızım, gerçekten sen kafacığında yarattığın bir hayale aşık olmuşsun.
Bu genç adamı iyi tanımıyormuşsun, nasıl biridir, ne yapar, kadınlara nasıl davranır, huyu suyu nasıldır?
Bir tanımış olsaydın, bir görüşüp konuşsaydın, belki seni rahatsız eden bir şey bulurdun onda. Ama sen gözlerine takılmışsın, derinliklerinde bir başka dünya bulduğuna inandırmışsın kendini.
Bence onunla mailleşebilir, ya da mektuplaşabilirsin.
Madem okulunu ve adını biliyorsun, bir dene... Ara, sor, Facebook diye bir site var ya, oradan sanırım kolaylıkla ulaşılıyor, eski arkadaşlara...
Okulundan bir arkadaşı olarak tanıtırsın kendini, görüşürsünüz.
Bakalım, hayallerindeki o erkekle aynı tadı bulabilecek misin, o zaman? Bulabilirsen, ne mutlu, duygularını açarsın; eminim yukarıdaki güzel ve duygusal satırları yazan kıza karşı ilgisiz davranamayacaktır.

Ondan çok hoşlanıyorum ama siyasi görüşlerimiz farklı

Ben 17 yaşında güzel ve zeki bir genç kızım. Bundan beş ay önce bir gençle tanıştım, zamanla ondan hoşlanmaya başladım. Ama ona duygularımı açamadım ve hâlâ açamıyorum.
Hayat tarzımız, müzik zevklerimiz aynı, ama bir sorun var ki bunları ters yüz eder. Siyasi görüşlerimiz farklı hem de çok farklı; eğer sevgili olursak sırf bu sorun yüzünden bitebilir.
O çok yakışıklı, çok iyi bir insan. Ama bu sorun yüzünden ondan soğuyabilirim.. Ne yapmam lazım söyle, Güzin Abla.
Rumuz: Düşünce delisi
Sevgili kızım, henüz çok gençsin, o delikanlı da öyle... Henüz ikiniz de, siyasi açıdan belirli bir görüşe ve kesin bir tavra ulaşmak için, tecrübesizsiniz. Nice olgun yaştaki insan bile bugünkü dünyamızda siyasi görüş ayrılığına düşebiliyor. Ama bunu ciddi bir çekişme nedeni yapmamalı. Karşıt görüşleri de olgunlukla karşılamalı.
Bana fazla ayrıntı vermediğin için şimdilik sana fazla bir çözüm gösteremiyorum, ama bu gençten çok hoşlandığına göre, deneyebilirsin yine de. Yürümezse arkadaşlığını noktalarsın, olur biter, bu kadar problem yapmamalısın.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI