« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Platini Saracoğlu'nu ziyaret etti

UEFA Başkanı Michel Platini ile beraberindeki heyet, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 20 Mayıs'ta oynanacak 2008-2009 sezonu UEFA Kupası final maçı öncesindeki son hazırlıkları yerinde incelemek amacıyla stadı ziyaret etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyaretin ayrıntıları, Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesi aracılığıyla duyuruldu.

Ziyarette Platini'ye, UEFA Birinci Asbaşkanı Şenes Erzik, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener, UEFA ve TFF'den yetkililerle, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve sarı-lacivertli yöneticiler de eşlik etti.

TFF'nin davetlisi olarak UEFA Kupası devir teslim törenine katılmak üzere İstanbul'a gelen UEFA Başkanı Michel Platini, programına, finalin oynanacağı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı ziyaret ederek başladı. UEFA Birinci Asbaşkanı Şenes Erzik, TFF Başkanı Mahmut Özgener ile UEFA ve TFF'den yetkililerle birlikte Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na gelen Michel Platini'yi stat önünde Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanları Murat Özaydınlı ve Neşet Yalçın karşıladı. Protokol kapısı girişinde de kulüp başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçeli yöneticiler ve UEFA Finali Elçisi Can Bartu tarafından karşılanan Platini'ye, burada çiçek takdim edildi.

Platini, Şenes Erzik, Mahmut Özgener, Aziz Yıldırım ve beraberindekiler ilk olarak 1907 Tribünü'ne geçti. Burada bir süre dinlenen Platini, içilen çaylar eşliğinde TFF yetkilileri, Aziz Yıldırım ve Fenerbahçeli yöneticilerle bir süre sohbet edip, kendi fotoğraflarını imzaladı. Daha sonra sırasıyla protokol tribünü, soyunma odaları ve mix zone bölgesini ziyaret eden Platini'ye, Aziz Yıldırım tarafından bu sırada, Fenerbahçe Kulübü'ne yaklaşık 1.5 yıl önce yapmış olduğu ziyareti sırasında çekilmiş ve şimdi stadın duvarlarını süsleyen fotoğrafları gösterildi.

Daha sonra saha içine geçen Platini, bu bölümde kendisine getirilen futbol topları ve Fenerbahçe formalarını imzaladı. Platini ve beraberindeki heyet, saha içinde çimleri uzun süre inceleyip, bilgi aldıktan sonra final için oluşturulan engelli tribünleri ve yeni skorbord hakkında da bilgilendirildi.

Platini, saha içinden maraton tribününe geçerek bu bölümdeki UEFA çalışma ofislerini de gezdikten sonra, Esma Sultan Yalısı'nda saat 14.00'de başlayacak UEFA Kupası'nın devir teslim törenine katılmak üzere stattan ayrıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler