Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Platini davasını geri çek Başkan

İşte Fenerbahçe Yönetimi ile Ali Şen görüşmesinde gündeme gelen gerçek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sarı lacivertlilerin eski başkanı, arabuluculuk konusunda çalışmalara başladı. F.Bahçe’nin açtığı davalar UEFA için sıkıntı yaratıyor. Eğer açılan bu dava çekilirse ilişkiler düzelme eğilimine girer. G.Saraylı Selahattin Beyazıt da ne gerekiyorsa yapmaya hazır.

ŞİKE soruşturması nedeniyle zor bir dönemden geçen Fenerbahçe’de yönetim,  geçtiğimiz günlerde aralarında muhaliflerin de bulunduğu birçok kişi ve kuruluşla bir araya gelerek krizden çıkış için çözüm yolları arayışına başladı. Nihat Özdemir ve Ali Koç’un girişimleriyle yapılan toplantıda, kulübün eski başkanlarından Ali Şen’den UEFA nezdinde lobi çalışmasında bulunması istenildi. Türk futbolunun içerisinde bulunduğu durumun masaya yatırıldığı toplantıda Şen, F.Bahçe için elinden gelen çabayı gösterceğini söylerken vakit kaybetmeden lobi çalışmalarına başladı.

“5 yıllık ceza kapıda” diye uyarmıştı

Önceki gün Hürriyet’e durumun vahametini anlatıp, şike soruşturmasında adı geçen kulüpleri ve TFF’yi uyaran Ali Şen, “5 yıllık Avrupa cezası kapıda” diyerek durumun ciddiyetini gözler önüne sermişti.

Önceki gün Kanaltürk’teki Telegol programına katılan Ali Şen, F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve sarı yönetime bir teklifi olduğunu söyledi. Ancak bu konuda bir açıklama yapmadı. Hürriyet, Ali Şen’in teklifinin ne olduğu konusunu araştırdı ve şu bilgilere ulaştı.

İşte Ali Şen’in Fenerbahçe’ye yaptığı öneri

- F.Bahçe ve Aziz Yıldırım’ın UEFA Başkanı Michel Platini’ye açtığı dava sıkıntı yaratıyor. Toplantıda bu davaların geri çekilmesi gündeme geldi. Aziz Yıldırım’ın bu davaları iyi niyet göstergesi olarak çekmesi durumunda ilişkilerin düzelme eğilimine gireceği görüşü savunuldu.
- Şen, F.Bahçe ile UEFA arasındaki gerginliğin önlenmesi için G.Saray’ı eski başkanlarından Selahattin Beyazıt’ın devreye girmeye hazır olduğunu söyledi. Beyazıt’ın, “Bir G.Saraylı olarak üzerime düşen neyse yaparım” dediğini yakın çevresine anlattı.

Barışçıl ortam için iyi niyet göstermek şart

Fenerbahçe’nin ve Türk futbolunun şike soruşturması nedeniyle zor durumda olduğunun altını çizen Ali Şen, UEFA’nın iddianamenin açıklanmasından sonra TFF’ye karar alması yolunda baskı yaptığını belirtirken, durumun ne kadar ciddi olduğunu gözler önüne sermişti. Şen, barışçıl bir ortamın oluşması ve ilişkilerin normale çekilmesi için davaların geri çekilmesinin şart olduğunu söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz