DENİZLİ HABERLERİ

Platformda Kocasert dönemi

DHA
29.04.2016 - 14:40Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu'nda bir yıldır Dönem Sözcüsü olarak görev yapan İbrahim Tefenlili, görevini Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert'e devretti.
Denizli'de 21 meslek odası ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla oluşturulan, kentin sorunlarının belirlenerek çözümü için lobi çalışmaları yapmak amacıyla kurulan Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu'nda görev devir teslimi yapıldı. Platformun bir yıldır Dönem Sözcüsü olarak görev yapan İbrahim Tefenlili, görevini Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert'e devretti. Denizli Ticaret Borsası'nda düzenlenen törene platforma üye meslek odası ve derneklerin başkanları katıldı. Bir yıldır Dönüm Sözlüğü'nü yürüten Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, bir yılda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Tefenlili, platform olarak ekonomi kurmaylarına Denizli'nin çözüm bekleyen sorunlarını düzenledikleri toplantılarla aktardıklarını, asgari ücretin artırılmasıyla ilgili görüşlerini ilettiklerini söyledi.
Bu yıl Ocak ayında Denizli'nin sorunlarının rapor haline getirilerek bakanlara ve milletvekillerine iletildiğini söyleyen İbrahim Tefenlili, "Çardak Organize Sanayi Bölgesi'nde yaşanan sorunlar, Mermer Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulması, İhtisas Makine Organize Sanayi Bölgesi kurulması, İhtisas Gıda Organize Sanayi Bölgesi kurulması, Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Bölgesi'nin altyapı sorunları, demiryolunun limanlara ulaşmasında yaşanan sıkıntılar, Denizli-İzmir arasına elektro sinyalizasyonlu çift hatlı demiryolu yapımı, hızlı tren programına Denizli'nin alınması, Aydın-Denizli-Antalya Otoyolu'nun yapılması platform olarak belirlediğimiz denizli'nin önemli sorunlarıdır" dedi. Sorunların çözümü için Ankara'da bakanlıklar ve bürokratlarla sık sık görüşmeler yaptıklarını, çözümün takipçisi olduklarını söyleyen Tefenlili, "Denizli'nin belirlenen sorunlarının çözümü için platformumuz çalışmalarına bundan sonra da devam edecektir" dedi.
Dönem Sözcülüğü görevini İbrahim Tefenlili'den devralan Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert ise Denizli'deki meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının birlik ve beraberlik içinde kentin sorunlarının çözümü için çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Platformda Kocasert dönemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2016 tarihinde saat 14 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Platformda Kocasert dönemi haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  17:54
 • Yatsı
  19:25
Sayfa Başı