İZMİR HABERLERİ

Plastik şişe kumbaraları çöplüğe döndü

DHA
28.03.2016 - 08:49Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'de, Konak Belediyesi'nin plastik şişe ve benzeri ambalaj atıklarının geri dönüşümünü sağlamak için kentin çeşitli noktalarına yerleştirdiği şişe şeklindeki atık kumbaralarına her türlü çöp atılmaya başlandı.

Konak Belediyesi Çevre ve Koruma Müdürlüğü, geri dönüşümü yaygınlaştırmak ve çevre bilincini artırmak amacıyla Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliğiyle kentin farklı noktalarına, plastik şişe ve benzeri ambalaj atıklarının toplaması için atık kumbaraları yerleştirdi. Üzerlerinde, 'Dönüşüm seninle başlar' sloganı yer alan ve kocaman bir pet şişe görünümüyle dikkat çeken kumbaralar, amacına aykırı olarak kullanılınca çöp tenekesine döndü. Belli zaman dilimlerinde kumbaralardaki pet şişe ve ambalaj atıklarını toplamaya gelen temizlik işçileri, bebek bezinden yiyecek artıklarına, çekirdek kabuklarına kadar her türlü çöple karşılaşıyor. Bu kumbaraların bulunduğu yerde hoş olmayan bir görüntü oluşurken, işçiler de çöplerin içinden pet şişe ve amlabaj atıklarını bulmaya çalışıyor.

Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Plastik şişe kumbaraları çöplüğe döndü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 08 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Plastik şişe kumbaraları çöplüğe döndü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı