Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Plastik sanatlar festivali

  Hürriyet Haber
  30 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 30 Mart 1999 - 00:01

  Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nin bu yıl ilk kez düzenlediği Plastik Sanatlar Desen ve Eskiz Festivali, 5 Nisan'da başlıyor. Sergi, söyleşi, panel ve konferansların yeralacağı etkinlik 11 Nisan tarihine kadar sürecek. ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak olan festival, ‘‘başkente sanatçılar ile sanatseverlerin buluşacağı bir etkinlik ortamı kazandırmayı, öğrencilerin sanatçıları ve yapıtlarını tanıyarak çağdaş bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmayı’’ amaçlıyor.

  Festival etkinlikleri çerçevesinde, 6 Nisan'da Kıymet Giray'ın Kurumların Kimliksel Niteliklerine Sanatın Katkısı, 8 Nisan'da Bozkurt Güvenç'in Genel Eğitimde Sanat konulu konferansları dinlenebilecek.

  ÖZEL SERGİLER

  Hasan Pekmezci'nin serigrafi konusundaki atölye çalışması 7 Nisan'da, Hüsnü Dokak'ın baskı resim atölye çalışması da 9 Nisan'da yapılacak.

  Festival kapsamında düzenlenen Sanat ve Teknoloji Bizim Neyimize? başlıklı panel 10 Nisan'da gerçekleşecek. Gitarist Ahmet Kanneci, 7 Nisan'daki resitalle, Orpheus Piyano Üçlüsü ise 8 Nisan'daki konserle festivale konuk olacak.

  Festival nedeniyle düzenlenen özel sergiye ise aralarında Nuri Abaç, Güler Akalan, M.Turan Aksoy, Nuran Altıata, Mustafa Ayaz, Bünyamin Balamir, Erol Batırberk, Sema Boyancı, Muammer Bozkurt, Halil Coşkun, İhsan Çakıcı, Ömür Lütfü Çetin, Turhan Çetin, Hamiye Çolakoğlu, O.Mete Demirbaş, Nesrin Demirel, Mümtaz Demirkalp, Hikmet Duruer, Çiğdem Durukan, Mürşide İçmeli, Nihat Kahraman'ın da bulunduğu çok sayıda sanatçı katılıyor.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı