« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Planlarımızı uygulamaya başladık"

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, Kırklarelispor maçının ardından yaptığı açıklamada, takımın gün geçtikçe daha iyiye gittiğini ifade ederek, "Planladığımız şeyleri sahada uygulamaya başladık" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yeni sezon öncesinde 2'nci lig ekiplerinden Kırklarelispor ile oynadığı karşılaşmayı 7-1 kazanan siyah beyazlı takımın teknik patronu Samet Aybaba, maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Beşiktaş üzerine çok şeylerin söylendiğini ifade eden Aybaba şunları söyledi:

"Takım olarak gün geçtikçe daha iyiye doğru gidiyor. Bir şeyleri planlıyoruz, çalışıyoruz. Sahada uygulamaya başladık. Ama eksikliklerimiz var. Bazı oyuncularımızı yetişmeye çalışıyor bize. Ama ileriye doğru gayet mücadeleci bir takım oluşturacağız diye düşünüyorum. Kolay değil, Beşiktaş üzerine çok şeyler söylendi. Bir sürü söylemler oldu. Hatta 'takım sahaya çıkamaz' diyenler oldu. Yönetimimizin dişu bizim birlikte hareket etmemiz, oyuncularımızın özveriyle bu kervana katılmaları bizi daha başarılı bir hale getirecektir. Takımda herkes lider olsun. Fernandes kapasitesi belli. Bu oyuncular üst düzey oyuncular. Kafa olarak rahat olurlarsa yapabileceklerini biraz daha artırırlarsa onlardan sadece futbolu ile saha içindeki örnek tavırlarıyla takımı ateşlemelerini istiyorum. Bugün sahada çok güzel şeyler oldu. Mertcan'ın gidip başını okşaması, buraya koş demesi, Almeida'nın, Fernandes'in arkada Hasan Türk'ü yönlendirmesi. Böyle olursa biz daha kolay bir takım oluruz."

Göreve gelmesinin ardından yöneticilerle bir araya gelerek sosyal etkinlik planladıklarını belirten Samet Aybaba, bu tür hazırlık maçlarına Van'dan başlamak istediklerini ancak stat ve otel koşulları yeterli olmadığı için ertelemek zorunda kaldıklarını söyledi.

Aybaba, "İkinci durağımız Trakya'ydı. Buradaki Beşiktaşlılarla kucaklaşmak. Bu tamamen bir sosyal etkinlik. Sahadaki futbol bakıyoruz tabii, neyi doğru yapıp neyi yanlış yapıyoruz diye. Onun dışında Beşiktaşlılarla buluşmak bizim için keyif vericiydi. Trakya'daki bütün Beşiktaşlılarla teşekkür ediyorum. Sonrasında İzmir'de böyle bir etkinlik yapmayı planlıyoruz. Bir de Adana'da planlıyoruz bunu. Bu böyle devam edecek" diye konuştu.

.


Bunları da Beğenebilirsiniz