« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Planlar Şampiyonluk için yapıldı

Türk milli takımının başantrenörü Can Aksu, saha ve seyirci avantajıyla turnuvanın en büyük favorisi olduklarını bildirdi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Aksu, turnuvanın ilk gününde zayıf rakipleri Venezuela'yı 92-35 gibi farklı skorla geçtiklerini, ikinci günde grubun en güçlü ekiplerinden İtalya'yı 68-46 yendiklerini, hedeflerinin final oynamak olduğunu belirtti.

23 Yaşaltı Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonası için aylardır hazırlık yaptıklarını, ifade eden Aksu, şunları kaydetti:

"Ülkemizde gerçekleştirilen şampiyonada altın madalya almayı hedefliyoruz. Grubumuzun en güçlü ekiplerinden İtalya'yı 68-46 yenerek gücümüzü kanıtladık. Saha, seyirci ve bu havayla turnuvanın en büyük favorisiyiz. Tüm
hesaplarımızı şampiyonluğa göre yaptık. Sporcularımız buna inanıyor. İyi bir
ekibe sahibiz. Ayrıca, tüm rakiplerimizin maçını izleterek gerekli önlemleri alıyoruz. Turnuva sonunda sevinen taraf olacağız. Ayrıca Adana bize her zaman uğurlu geliyor. 2008 yılında gençler, 2009 yılında büyükler Avrupa şampiyonasında da milli takımımız Adana'da madalya kazanmıştı. Dileğimiz, dünya şampiyonasında da aynı başarıyı sağlamak."

Aksu, kendilerine verilen desteğe de teşekkür ederek, Adanalı spor severlerin ücretsiz olan tüm maçlarda tribünleri doldurmalarını istedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz