Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Mısır ordusundan Müslüman Kardeşler'e ültimatom

Hürriyet Planet
25 Temmuz 2013
  Mısır ordusundan Müslüman Kardeşler'e ültimatom

  Mısır ordusu, geçiş döneminin hayata geçirilmesi amacıyla çizilen siyasi yol haritasına katılması için Müslüman Kardeşler'e iki gün süre tanıdı.

  Reuters'a konuşan bir askeri yetkili, İhvan'ı Cumartesi gününe kadar siyasi uzlaşıya katılmaya davet ederken, "Müslüman Kardeşler liderlerinden ya da taraftarlarından gelecek şiddet çağrılarına tepkimiz sert olacak. Barışçıl gösterileri ise hangi taraftan olursa olsun koruyacağımıza söz veriyoruz" dedi.

  Ordunun 3 Temmuz'daki darbenin ardından çizdiği yol haritası altı ay içinde genel seçimlere gidilmesi öngörüyor.Mısır ordusu, ay başında da devrik lider Muhammed Mursi'ye "halkın taleplerini yerine getirmesi" için 48 saat süre tanımış, ardından da Müslüman Kardeşler kökenli siyasetçiyi iktidardan indirmişti.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  26/07/2013 - 0:07
  CUNTACI DARBECİLER GİDECEK............
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  25/07/2013 - 23:55
  gazzeyede gırış yasak.hamas da devrim kurbanı oldu.mursi gitti,Hamas Müslüman kardeşlerin Gazzedeki uzantısı idi.Haması da Fatah devirirmi?araları parlak değil.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  25/07/2013 - 23:30
  Su An Tum Dunya Musluman KArdeslerin Orduya KArsi Ic savas Cikarma Ve Silah Kullanma Tehditini Konusuyor!....Musluman KArdesler Dun yaptigi Aciklamada, Ordua Karsi Icsavasa katilacak mucahitlerin silahlanmak icin Basvurularini kabul edecegini ve belirli bölgelerde Savasa baslayacaklarini, söyledi..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  25/07/2013 - 23:10
  BRAVO ASKERE DİK DURUŞ SERGİLİYORLAR BUNLARA YÜZ VERMEYE GELMEZ ASTAR.DA İSTERLER.
   ADnet  
  Reklam için
  Diğer Haberler
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding