Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Davutoğlu'ndan Ermenistan Başsavcısı'na sert yanıt

AA
17 Temmuz 2013

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, bazı Ermeni makamları tarafından Türkiye'den toprak talep edilmesi yönündeki açıklamaları "haddini bilmezlik" olarak niteledi.

  Davutoğlu, temaslarda bulunmak üzere geldiği Azerbaycan'da, bazı Ermeni yöneticilerin Türkiye'den toprak talebi iddialarını değerlendirdi.

  "Türkiye topraklarından bir çakıl taşı bile almaya kalkanları hadlerini bilmeye çağırdıklarını" vurgulayan Davutoğlu, "Kimsenin böyle bir şeyi teklif etmesi bir yana, zihninden geçirmesi bile söz konusu olamaz" dedi.

  Bu konuda dile getirilenlerin "bir hezeyandan" ibaret olduğunu vurgulayan Dışişleri Bakanı, Kafkasya'da barışın sağlanması için herkesin sınırını, hududunu bilmesi gerektiğini belirtti. Bunun bilindiği zaman herkesin kazanacağını fakat bu tür ifadeler kullanıldığı takdirde, o ifadeyi kulllananların kaybedeceğinin altını çizen Davutoğlu, "Bizden toprak talep etmek haddini bilmezliktir. Herkesi aklıselime davet ediyorum. Hem Türkiye'nin hem de Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü bizim için esastır" diye konuştu.

  Ermenistan Başsavcısı Aghvan Hovsepyan, 5-6 Temmuz 2013 tarihli Pan-Ermeni Avukatlar Kongresi'ndeki konuşmasında, "Türkiye ile Ermenistan arasındaki sınırın yasal olarak belirlenmediğini ve kaybedilen Ermeni topraklarının Ermenistan'a iade edilmesi gerektiğini" iddia etmişti.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  17/07/2013 - 14:04
  TABİKİ ÇAKIL TAŞIMIZI BİLE VERMEYİZ...AMA ADAMLAR BUNU TALEP EDEBİLMEYE NASIL CÜRET EDİYORLAR ASIL BUNU İRDELEMEK LAZIM.NE GÖRDÜLER,NE DUYDULAR,NASIL BİR ORTAM VAR Kİ TALEP EDİYORLAR???
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  17/07/2013 - 13:58
  AKILLARINDAN GEÇİRMİYORLAR. ANAYASALARINA BİLE YAZMIŞLAR. HER ZAMAN HER YERDE KONUŞUYORLAR. DAVUTOĞLUNUN AÇIKLAMASI YASAK SAVMA CİNSİNDEN CILIZ BİR AÇIKLAMA. DEVRİNİZDE HERKES AÇIKTAN TALEPLERİNİ AÇIKLIYORLAR.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  17/07/2013 - 13:55
  Sıfır sorun mu demiştiniz? Tam duyamadım da.
   ADnet  
  Reklam için
  Diğer Haberler
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding