Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

İranlı din aliminden fetva: Su içmek orucu bozmaz

DHA
13 Temmuz 2013
  İranlı din aliminden fetva

  İran'ın üst düzey din alimlerinden Ayetullah Esedullah Beyat Zencani, susuzluğu giderecek kadar su içmenin orucu bozmayacağını ifade etti.

  İranlı imam, internet sitesinde dini kaynaklara dayandırarak yer verdiği açıklamasında oruç tutmakla ilgili önemli ve bir o kadar ilginç bir fetva yayınladı.

  Ayetullah Beyat Zencani, "Oruç tutup fakat susuzluğa dayanamayanlar, susuzluklarını giderecek kadar su içebilirler. Böyle bir durumda oruç bozulmaz ve kaza yapmaya da gerek yoktur" açıklamasında bulundu.

  Söz konusu din adamı Şiilikte en yüksek dini rütbe sayılan 'Taklit Mercisi' konumunda bulunuyor.

  ALMAN PROFESÖR ORUÇ TUTTU, İFTAR VERDİ

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  13/07/2013 - 16:17
  Kutup bölgelerinde 6 ay gündüz, 6 ay gece oluyor. Hakkaten buralarda oruç tutan insanlarımız varsa Allah kolaylık versin. Çünkü güneşin batması için aylarca beklemek zorunda kalabilirler sanırım. Veya buna göre bir açıklama da var mıdır ?
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  13/07/2013 - 16:14
  buradan ortak bir payda görüyorum. oda insan vücuduna zarar gelmemesi. o zaman burada fetva veren kardeşlere sesleniyorum, sağlık için önce içkiyi bırakın! ayrıca zayıflayıp denizde mayo giymek için, aylarca aç kalan kızlarımız burada kalkıp yorum yapması yok mu :)
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  13/07/2013 - 16:13
  Brenda bir. Antartikada güneş 5 ay sonra batmayacak.. Şu anda zaten tamamen gece. Açıkça yalan yazdığın belli. Antartikada şu an gündüz olduğu ve orada arkadaşın olduğu yalanını niçin söylüyorsun belli. Derdin arkadaşınla değil dinle ilgili.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  13/07/2013 - 16:13
  İçinden nasıl geliyorsa öyle yap ama allah rızası için yap...Gerisi allahın taktiridir bilemezsin doğrumu yanlışmı...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  13/07/2013 - 16:10
  Yağa biraz su katsak dedim, Motor ustası olmaz dedi, Motor çatlar, İnsanında bir programı var Kitap'ı kuran öğreticisi Hz Peygamber, Tutan kendi bilir, tutmayan da. Sor gogula nasıl tutulur 1400 yıldır aynı değişen birşey yok diyor.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  13/07/2013 - 16:08
  Zahmet gider rahmet kalır. Sabrını veriyor orucun Allah, Sıcakta daha sebaplı, hem dünyamız, hem ahiretimiz için karlı bir ticaret, Ac kalkı fakirin, Ac kalki nimetin kıymetini anlayasın..
   ADnet  
  Reklam için
  Diğer Haberler
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding