Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Mursi, askeri darbeyi kabul etmiyor

AA
4 Temmuz 2013
  Orduya Mursi'den ilk cevap

  Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Silahlı Kuvvetlerin açıkladığı uygulamaların askeri darbe olduğunu, söz konusu askeri darbeyi kabul etmediğini belirtti.

  Mısır Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Muhammed Mursi'nin söz konusu askeri darbeyi kabul etmediği ve Mısırlıları darbeye karşı durmaya çağırdığı bildirildi.

  Açıklamada Mursi'nin "Şu anda Cumhurbaşkanıyım, aynı zamanda ordunun komutanıyım" dediği ifade edildi.

  Mursi'nin "Silahlı Kuvvetleri'n açıkladığı uygulamaların tüm yönleriyle askeri darbe niteliği taşıdığını ve söz konusu askeri darbenin Mısır'ın sivil ve demokratik bir ülke olmasını isteyen Mısır toplumu tarafından kabul edilemez olduğunu ifade ettiği" yer alan açıklamada, Mursi'nin Cumhurbaşkanı ve Silahlı Kuvvetlerin Komutanı olarak asker sivil tüm Mısırlılara anayasaya ve kanunlara uyma çağrısı yaparak Mısır'ı geri götürecek askeri darbeye karşı durmaya, barışçıllığı korumaya ve şiddet olaylarından kaçınmaya çağırdığı bildirildi.

  Bu arada Anadolu Ajansı, Mursi'nin, Cumhurbaşkanlığı Muhafızlığına ait Salah Salim'de bulunan misafirhanede kaldığını bildirdi.

  Cumhurbaşkanlığı yetkilileri, Mursi'nin ülkedeki siyasi kriz nedeniyle cumartesinden itibaren, güvenliği nedeniyle burada misafirhanede kaldığını açıkladı. Yetkililer, iddia edildiği gibi Mursi'nin tutulmasının söz konusu olmadığını, görevine devam ettiğini bildirdi.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/07/2013 - 1:47
  Kac tane olu var, yaptigi aciklamaya bak? Ic savas cikaracak. Olenler geri getirsene o zamani?
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/07/2013 - 1:08
  Mursi'nin Müftüsünün; 2 ay önce ölülerle cinsel ilişki kurabilir,6 ay önce de 13 yaşındaki kızlarla evlenebilirsiniz diye FETVA verdiğini biliyor muydunuz.?
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/07/2013 - 0:12
  HİÇBİR DARBE DEVRİK LİDER BUNU KABULLENDİĞİ İÇİN OLMAZ.. ORGANİZE BİR GÜÇ KARŞISINDA "TANKIN ÜSTÜNE ÇIKMAK" GİBİ FANTEZİLER KONJONKTÜREL ŞOVLARDAN İBARET KALIR.. DARBE GAYRIMEŞRU İLAN EDİLMEMEK İÇİN ÖLÜMÜNE YOLA ÇIKMIŞ BİR SÜREÇTİR.. ATIP TUTMAKLA ÖNLENEMEZ.. ÖNEMLİ OLAN DARBEYE ZEMİN HAZIRLAMAMAK..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/07/2013 - 2:00
  helal olsun mursi kesinlikle bırakıp gitme geerekirse halkın arasında öl ama "şapkanı alıp" gitme.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/07/2013 - 1:05
  Mursi Mısırı yönetecek kapasitede birisi değildi zaten
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/07/2013 - 0:42
  Demokrasiyi diretme aracı görenler halk hareketlerine itaat etmeye mecburlardır. Çünkü gücünü aydınlanmış halktan almayan "DEMOKRASİ"ler yok olmaya mahkumdur.
   ADnet  
  Reklam için
  Diğer Haberler
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding