Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Muhteşem Yüzyıl, Yunan tavernacıya ilham verdi

Yorgo KIRBAKİ/ATİNA
12 Mart 2013
  Muhteşem Yüzyıl, Yunan tavernacıya ilham verdi

  Yunanistan’da kilisenin ve aşırı milliyetçilerin yoğun tepkilerine rağmen reyting rekorlarını altüst eden ve her gün 1.5 milyondan fazla Yunan televizyon seyircisi tarafından izlenen “Muhteşem Yüzyıl” Atinalı bir tavernacıya ilham kaynağı oldu.

  Atina’da et ve şarap satan bir taverna sahibi, ekonomik kriz yüzünden işleri bozulunca müşteri çekmek için tabelasını değiştirdi.

  Yunan tavernacı yeni tabelasında “Muhteşem Yüzyıl” dizininin Yunanistan’da yayınlandığı “Suleiman o Megaloprepis” (Muhteşem Süleyman) adı ile kelime oyunu yaptı.

  İçinde et, soğan, cacık ve domates bulunan bir çeşit dürüme Yunanistan’da “Suvlaki” deniyor.

  Tavernacı da “Süleyman” ile “suvlaki”yi birleştirip “Suvleiman” yaptı. “Megaloprepis” kelimesini ise “büyük ayyaş” anlamına gelen “Megalobekris” olarak değiştirdi ve tavernanın tabelasına “Suvleiman Megalobekris” yazdırdı.

  Atina’daki tavernanın fotoğrafı sanal alemde binlerce kişi tarafından tıklanınca, bu defa fotomontajlı başka bir resim dolaşmaya başladı. Bu fotomontajlı resimde Halit Ergenç, Süleyman kıyafetiyle “suvlaki” yerken görülüyor.  


  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/03/2013 - 17:22
  Pardon ama İstanbul'a Konstantin dürümcüsü açılsa bir şey olmaz. İstanbul şehrine İstanbul adı resmi olarak Cumhuriyet ile verilmiş. Ondan dolayı Konstantin ismi bünyemiz tarafından benimsenmiştir...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/03/2013 - 16:24
  ismail eroglu11/03/2013 - 16:10 İSTANBUL'DA KONSTANTİN DÜRÜMCÜSÜ AÇIN BAKALIM NELER OLUYOR ...... AHA DA BURAYA YAZIYORUM ..... İSTANBUL'A KONSTANTİN HEYKELİ DİKİLMELİ @@ anca buraya yazarsın..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/03/2013 - 16:23
  cok komik olmus aslinda :)
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/03/2013 - 16:19
  Reklamın iyisi kötüsü olmaz yaşasın Türk dizileri.Bütün dünyada.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/03/2013 - 16:10
  İSTANBUL'DA KONSTANTİN DÜRÜMCÜSÜ AÇIN BAKALIM NELER OLUYOR ...... AHA DA BURAYA YAZIYORUM ..... İSTANBUL'A KONSTANTİN HEYKELİ DİKİLMELİ
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  11/03/2013 - 16:05
  Ne yapsin Yunanli dostlarimizin bugunlerde boyle seylere ihtiyaclari var..Onlarda isi olmayinca Turklerle kafa buluyorlar. Bizimde isimiz olmasa ayni seyi yapardik..Surasi bir gercekki eger ekonomik durumlar tersi olsaydi bizim isimiz yunanistana karsi zor olurdu.. acimazlardi..
   ADnet  
  Reklam için
  Diğer Haberler
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding