Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Gideceğim tek yer havaalanı

Nerdun HACIOĞLU / MOSKOVA
13 Ocak 2013
  Gideceğim tek yer havaalanı

  Tom Hanks’in başrolde oynadığı, havalimanında yaşayan bir kişiyi anlatan ‘Terminal’ filminin acıklı devamı Rusya’da ‘oynandı’. Havalimanında temizlikçi olarak çalışan kadının işten atılınca aylarca terminalden çıkmadığı anlaşıldı.

  LIFENEWS haber sitesinin aktardığına göre 34 yaşındaki Svetlana Kaçkintseva yaklaşık 10 yıl önce eski Sovyet cumhuriyeti Moldova’dan Rusya’nın başkenti Moskova’ya geldi ve 2002 yılında uluslararası Şeremetyavo havalimanında temizlikçi olarak çalışmaya başladı. 8 ay öncesine kadar terminali her gün temizleyen Svetlana, bir sürtüşme yüzünden işten atıldı.

  O FİLM GERÇEK OLDU

  KALANLARI YİYOR

  Memleketinde ne evi ne bir yakını kalan, Moskova’da ise gidecek başka yeri olmayan Svetlana tam 8 ay kimseye çaktırmadan terminalde yaşadı.
  Paspas yaptığı D terminalinde geceleyen Svetlana, gündüzleri bitişikteki F terminaline yiyecek bir şeyler bulmak için gidiyormuş. Moskova Şeremetyevo havalimanında 8 ay yaşayan genç kadının mönüsü ise genelde yabancı turistlerin büfe ve restoranlarda bıraktıkları yemek artıklarından oluşuyormuş. Havalimanı yönetimi dışında hizmet personeli Svetlana’nın terminaldeki macerasını biliyormuş, ancak kimse sesini çıkarmıyormuş.

  ‘GİT’ DEDİLER AMA GİDEMİYOR

  Yılbaşından hemen sonra uzun tatil nedeniyle terminal boşalınca kadının 8 ay boyunca sürdürdüğü havalimanı hayatını görevli polisler fark etti. Terminali terk etmesi istenen Svetlana ise evi haline gelen Şeremetyevo havalimanında belki bir iş bulunur diye hâlâ bekliyor.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  13/01/2013 - 9:50
  S.S.C.B döneminde herkesin isi,evi vardi yillik tatillerini hafta sonu ailece disarda yemege gidilebiliyordu.Hem Rusya hemde moldovayi bilen arkadas cevresi olan biri olarak diyorum sovyet dönemini mumla ariyorlar.Tabiki hirsiz zenginler haric.onlar kapitalizm sefasinda fakirin halini ne bilsinler.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  13/01/2013 - 8:34
  sosyalizmi mum ile aramıştır... yeni zengin üçkağıtçılar hariç..hepsi eski günlerini arıyor..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  13/01/2013 - 8:21
  allah kimseyi dusurmesin,ac birakmasin insallah.yazik vallaha
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  13/01/2013 - 2:50
  Gercekden cok duygulandim.Tabi garibimin evi de yoktur.Umarim en kisa sürede kendisine iyi niyetli bir erkek sahip cikar.Evinin kadini olur.
   ADnet  
  Reklam için
  Diğer Haberler
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding