Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Suriyeli muhaliflerden kimyasal silah itirafı

Hürriyet Planet
2 Ocak 2013
  Korkutan restleşme

  Suriyeli muhaliflerin kurduğu Özgür Suriye Ordusu'nun siyasi danışmanı Bessam el Dade, kimyasal silah üretebilecek hammadde ve kapasiteye sahip olduklarını açıkladı. AA'ya konuşan El Dade, "Esad bu silahı kullanırsa, biz de karşılık veririz" dedi.

  Anadolu Ajansı'nın Arapça yayın yapan internet sitesinde yayımlanan habere göre, AA muhabirine telefon aracılığıyla açıklamalarda bulunan El Dade, "(Suriye Devlet Başkanı Beşar) Esad bizi kimyasal silahla tehdit ederse, bizde de bu silahtan olduğunu bilmeli" ifadesini kullandı.

  Suriyeli muhalif, "Ancak rejim güçleri bu silahı kullanmazsa biz de kullanmayız. Kullanırsak da sadece rejimin üs ve merkezlerini vururuz" diye konuştu.

  Suriye ordusundan ayrılan uzman subaylar sayesinde ellerindeki hammaddeleri kullanabilecek kapasiteye eriştiklerini belirten El Dade, kimyasal silah kullanmaları durumunda uluslararası kamuoyundan gelebilecek olası tepkilere de şu soruyla karşılık verdi:

  "Beşar bu silahı kullanırsa, uluslararası kamuoyu bizi koruyacak mı?"

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/01/2013 - 7:59
  Eğer isyancılar Suriye'de Esadcıların mahallelerini gazlayıp bir de "Evet biz yaptık" dese dünya karışır ama bizimkiler "Yok Esed yapmıştır" demeye devam eder. Mazallah o kimyasallardan biri de kazara(!) bu tarafa düşse yine misliyle cevap veremeyiz. Aynı isyancıların havan toplarındaki gibi...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/01/2013 - 0:56
  Kimyasal silah meselesi sanki muhalefetin propagandasiymis gibi bir his var icimde. Bakalim bu tehlikeli kovboyculuk oyunu ne zaman bitecek.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/01/2013 - 0:09
  Muhaliflerin silahları organikmiş, yani zararsız.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/01/2013 - 23:46
  300-500 sene sonra tarih kitaplarının yazacağı olayları bizzat yaşıyoruz...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/01/2013 - 23:07
  kimyasal silah üretmek o kadar kolaymı?saddam içinde benzeri şeyler üretildi sonra bir şey bulundumu?buluunmadı hem burda bu çapulcularda silah varsa bunlarmı üretti yoksa abd,ab veya türkiyemı verdı?ARTIK KARALI GİBİLER İRANI YEMEYE İLK ADIM OLARAK,DA SURİYENIN İŞİNİ BİTİRMEK İSTİYORLAR NE YAZIK,Kİ
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/01/2013 - 22:56
  Koskoca Türkiye Suriyedenmi korktuki Avrupa -Adb'den füze kalkan asker bilmem ne getirdiler?Hayır,Türkiye üfürse Suriye uçar,asıl amaç İran'a saldırı yapılacak ve İran'dan İsrail'e atılacak füzelerin vurulması içindir,yoksa füzelerin yerleştirildiği bölgemizdeki halka maske vb dağıtılırdı!Uyanın!
   ADnet  
  Reklam için
  Diğer Haberler
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding