Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'ndan Obama'ya taziye mesajı

Hürriyet Planet
15 Aralık 2012

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Connecticut eyaletinin Newtown şehrinde bir okulda gerçekleştirilen saldırı nedeniyle ABD Başkanı Barack Obama'ya taziye mesajı gönderdi.

  Alınan bilgiye göre, Başbakan Erdoğan'ın mesajında şu ifadelere yer verildi:

  “Sayın Başkan, Connecticut eyaletinin Newtown şehrinde bir okulda gerçekleştirilen saldırı sonucunda, aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda vatandaşınızın yaşamını yitirdiğini ve yaralandığını öğrenmekten büyük üzüntü duydum. Acınızı yürekten paylaşıyoruz. Türk milleti, hükümetim ve şahsım adına, size ve saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara geçmiş olsun dileklerimi iletirim.”

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Connecticut’ta dün 27 kişinin ölümüyle sonuçlanan okul saldırısı için ABD Başkanı Barack Obama’ya başsağlığı mesajı gönderdi. Kılıçdaroğlu mesajında, “kalbimiz sizinle” dedi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu’nun Hürriyet’le paylaştığı mesajın içeriği şöyle:

  “Connecticut’ta dün bir ilkokuldaki ölümler derin bir şok yarattı ve büyük üzüntü duyduk. Kalbimiz sizinle. Size ve kurbanların ailelerine tarifsiz kederimizi, baş sağlığı dileklerimizi ve dayanışma duygularımızı iletmek isterim.”

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Yeniçarşım.com - Yorumlarınızı Yazınız
  Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız.
   ADnet  
  Reklam için
  Diğer Haberler
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding