Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Prensesle tartıştı kırbaç cezasına çarptırıldı

Hürriyet Planet
28 Ağustos 2012
Prensesle tartışana kırbaç cezası

Suudi Arabistan prensesiyle anlaşmazlık yaşayan ünlü Mısırlı tasarımcı kırbaç cezasına çarptırıldı.

Suudi hanedanından bir prenses ile ortaklık kuran Mısırlı ünlü tasarımcı, ticari bir anlaşmazlık nedeniyle çıkarıldığı mahkemede 500 kırbaç cezasına çarptırıldı.

12 Mayıs'ta cezaevine konulan Vefa'ya her hafta 50 kırbaç vuruluyor. Bugüne kadar toplam 200 defa kırbaçlanan Vefa'nın bel kemiğinde ciddi bir problem oluştuğu ve moral olarak çöktüğü belirtildi.

Mısır İnsan Hakları Örgütleri, 39 yaşındaki kadının acilen serbest bırakılması için çağrıda bulunmayı sürdürüyor.

MISIR SESSİZ

Vefa'nın annesi ise kızının savunmasını üstlenecek Suudi Arabistanlı bir avukat bile bulamadıklarını söyledi. Kızıyla görüştürülmediğini anlatan anne, "Her şeyini kaybetti ve moral olarak çöktü" diye konuştu.

Suudi Arabistan'ın Kahire Büyükelçisi nezdinde girişmlerde bulunan anne, Mısır Dışişleri Bakanlığı'nın konu hakkındaki sessizliğini eleştirdi.

İnsan hakları örgütlerinin sıklıkla eleştirdiği Suudi Arabistan'da iki milyondan fazla Mısır vatandaşı çalışıyor. Bu kişiler sistematik olarak ayrımcı muameleyle karşılaşıyor.

TECAVÜZE UĞRAYAN BİLE KIRBAÇLANIYOR

Suudi Arabistan insan hakları örgütlerinin çağrılarına rağmen kırbaç ceazasından vazgeçmiyor. Ülkede, içki içenler, iftira atanlar ve fuhuş yapanlar topluluk önünde kırbaçlanıyor.

İnsan hakları örgütleri zaman zaman tecavüz kurbanlarının da kırbaçlandığını bildiriyor. 2007 yılının Kasım ayında, adı açıklanmayan bir tecavüz kurbanı 200 kırbaç cezasına çarptırılmıştı.

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
28/08/2012 - 15:49
madem okadar muslumansin kadina el kaldirmanin haram oldugunu hatda allahin oldugu yerde kralligin olmadiginida bilmesi lagzim sen halkina eziyet cekdiren bir hukumetsin bence suudi arabistan yikilmali krallarinida develere emanet etmeli.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
28/08/2012 - 15:46
Tecavüze ugrayan bile kırbaç yiyor...Bizdeki birtakım bayanların özendiği zihniyete bak.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
28/08/2012 - 15:22
Dikkat edin bu cezalar da 3 sınıf ülke vatandaşları için geçerlidir. Sıkıyosa bi İngilizi, Fransızı kırbaçla bakalım, kraliyetini başına yıkarlar o kırbacı da sana hediye ederler Vehhabi suud efendi. Bilmem anlatabildim mi. Bunların kanunları gücü yetene, söz edemeyecek olana.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
28/08/2012 - 15:09
bunu demokrasiye baglayanlara guluyorum bunun tek nedeni islam dininde sakli bakin baska inanc dan olanlara bøyle seyler olmaz olsada az olur yani islamin hosgørusuz olusundan kaynaklaniyor demokrasi ve islam asla yan yana gelmeyi birakin ayni cumle icinde dahi olmaz
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
28/08/2012 - 15:04
Bu ne boyle bunlar insanmi? Muslumanmi?ne bunlar , islaminda yuzkaralari insanliginda yuzkaralari.Birde ulkemizde bunlari begenenler var yazik cok yazik
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
28/08/2012 - 15:03
Acaba emparyalist güçler insan haklarının olmadıgını iddia ettiği ülkeler sadece IRAK,LİBYA,SURİYE,MISIR,İRAN'mı Diğer Arap ülkeleri vatandaşları ne oluyor onlar İNSAN DEĞİLMİ? SUDİ ARABİSTAN,KUVEİT,KATAR,ÜRDÜN vs.vs.vs.
 ADnet  
Reklam için
Diğer Haberler
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding