Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

5 milyon dolarlık öbür dünya araştırması

Hürriyet Planet
3 Ağustos 2012
5 milyon dolarlık öbür dünya araştırması

ABD’nin önde gelen üniversitelerinden California Üniversitesi, Riverside (UCR) ahiret hayatını araştırmak için 5 milyon dolar fon aldı.

Üniversitenin internet sitesinde yapılan açıklamaya göre bu para cennet, cehennem, araf gibi konuların araştırılması için kullanılacak. Üç yıl sürecek araştırmanın başında üniversitenin seçkin felsefe profesörlerinden John Martin Fischer bulunuyor.

 

“Immortality Project” (Ölümsüzlük Projesi) adı verilen proje kapsamında iki konferans düzenlenecek, bir de internet sitesi kurulacak. Bu sitede ölümsüzlük konularıyla ilgili araştırmalara giden linkleri yer alacak.

 

Fischer yaptığı açıklamada, “Ölüme yaklaşma deneyimi ve benzer olayları belgelendirme, bunların ölüm sonrası hakkında mantıklı ipuçları mı yoksa biyolojik açıklamaları olan yanılsamalar mı olduğunu çözme konusunda çok dikkatli olacağız” dedi.

 

Bilimsellikten kesinlikle uzaklaşmayacaklarını da ifade eden Fischer, “Uzaylılarca kaçırıldıklarını iddia eden kişileri incelemek için para harcamayacağız” diye konuştu.

 

Fischer, bilim insanlar, filozoflar ve teologlardan araştırma önerileri kabul edeceklerini belirterek, proje kapsamında “Ölümden sonra yaşam sıkıcı mıdır?”, “Ölüm yaşamı anlamlandırır mı?”, “Eğer ölemeyeceğimizi bilirsek cesaret gibi erdemlere sahip olabilir miyiz?” gibi sorulara yanıt aranacağını ifade etti.

 

Fischer’a John Templeton Vakfı tarafından verilen bu fon, UCR’daki bir sosyal bilimler profesörüne bugüne kadar verilmiş en büyük meblağ. Üç yılın sonunda Fischer, araştırma sonuçlarını Oxford University Press’ten çıkacak, “Ölümsüzlük ve Ölümün Anlamı” isimli kitapta toplayacak.

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/08/2012 - 18:20
"Obur dunya hakkinda Kur'an da bahsedilmiyor" diyenler! Size sadece sunu soyleyeyim kisaca; 'Bilirsin ki bilmezsin, okumazsin ki ogrenmezsin'. Okumadan iskembeden atanlar. Hele bir okuyun da, o zaman hangi kitabin, ne soyledigine karar verin.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/08/2012 - 18:16
Hani su "kutsal kitaplarda bu konuda bir bilgi yok, Kur'an da boyle bahis yok' diyenler! Eger Kur'ani okusaydiniz, ki okumadiginiz soylediklerinizden anlasiliyor, Kur'an in buyuk bir bolumunde ahiret hayatina iliskin aciklamalar var, cenneti ve cehennemi anlatan. Nasil yokmus, ben anlamadim sizi.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/08/2012 - 17:03
birde bilim adamı olacaklar, kainatın yaratıcısı olmadığına inandıracaklarına,kainatta her şey düzen içinde,her şeyin bir anlamı,görevi,hikmeti var diyeceklerine,2012 de araştırıyorlarmış, gözle görülmeyen sperm damlası ve yumurtadan kainatın en muhteşem varlığını var eden ölümden sonrada diriltecek
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/08/2012 - 16:55
macit inanmaz,biraz araştır öğren teorileri ateizm bile çöktü big bang ile tarumar oldu, arkasında duracağınız sözde bilim adamı kalmadı, maymundan geldik de maymunlar niye yarı yolda kaldı gelemedi, kimse iman etmeye mecbur değil,allahın olmadığını ispat etsene
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/08/2012 - 15:59
KAFAYI YEMİŞ OLMALILAR YA DA PARAYI HARCAYACAK YER BULAMADILAR :)
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/08/2012 - 15:57
boşuna para harcamayın giden geri gelemiyor olan hem paranıza hem canınıza olur :)
 ADnet  
Reklam için
Diğer Haberler
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding