Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Cemaatin sitesi hacklendi iddiası

3 Ağustos 2012
Cemaatin sitesi hacklendi

Cemaatin sitesi herkul.org'un Anonymous tarafından RedHack'e destek amaçlı çökertildiği iddia edildi. İddia RedHack tarafından Twitter'da paylaşıldı.

Dün gün içinde Redhack'ın Twitter hesabından "Anonymous'u bugün bekleyin'' mesajı yayınlanmıştı. Bu mesajın ardından dün akşam saat 22:30 sıralarında daha önce de çökertilen Fethullah Gülen'e ait internet sitesi herkul.org'un bir kez daha çökertildiği iddia edildi. 

Redhack ve Anonymous'un ortak girişimi sonucu çöken site 3 saat ulaşılamaz hale geldi. Anonymous Turkey hesabından herkul.org'un Redhack'e destek amacıyla çökertildiği açıklandı.

RedHack de sitenin çökertildiğini Twitter'dan duyurdu ve şu fotoğrafı paylaştı:

BULGARİSTAN'DAKİ TÜRKLERİN PARTİSİNE DE SALDIRI
Anonymous, üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Bulgaristan'daki muhalefet Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) internet sitesini de çökertti.

Anadolu Ajansı, grubun, dün gece dps.bg sitesini geçici olarak bloke edip ara yüzünü değiştirerek sosyal ve siyasi içerikli çeşitli sloganlar yazdıklarını bildirdi.

Emeklilik maaşlarının düşük olmasını, parlamento tarafından kabul edilen  Çocukları Koruma Yasasındaki değişiklikleri, elektrik ve gıda ücretlerine yapılan  son zamları protesto eden hackerler, HÖH liderlerinin "yolsuzluklara karışıp krallar gibi yaşadıklarını" öne sürdü.

Saldırı sonucu birkaç saat devre dışı kalan site bilgisayar uzmanlarının yardımı ile yeniden açıldı. Hackerler Çarşamba günü benzer bir şekilde ırkçı ve aşırı milliyetçi ATAKA Partisi'nin aynı ismi taşıyan gazetesinin  internet sitelerini de bir süre için devre dışı bırakmıştı.

 

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/08/2012 - 12:21
Bazi yorumcular neden TR düsmani Terör sitelerini Hack`lemiyorlar demis! Bu siteleri Hack´lemek T.C´nin isi.Devlet adina calisan onca Bilisimci insan var.Red Hack devletten emir ve maas alan bir olusum degil,bagimsiz! Devlet ve Din yanlis yaptigi zaman böyle güdümsüz hareketlere ihtiyac duyulur!
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/08/2012 - 12:16
Muratti Muratti yazmış "Yaptıkları marifet değil. Saldırı programları ile pick atıyorlar." Saldırı tipinin ismini, yaptıkları saldırıları incelemeden hatta ping i pick sanarak siteleri hacklemeye çalışan o kadar çok genç var ki bunlarla yetinmeyip sitelere profesör yorumları yazıyorlar. Tebrikler
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/08/2012 - 12:00
Harikasınız, ellerinize sağlık!
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/08/2012 - 11:45
tebrikler devamını temenni ederim
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/08/2012 - 10:35
iyi yapmışlar , ellerine sağlık.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/08/2012 - 10:32
Allahınıza kurban! elinize sağlık. Aynı şekilde pkk ve amerikan sitelerini de istiyoruz!
 ADnet  
Reklam için
Diğer Haberler
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding