Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Rusya'da sel felaketi: 152 ölü

Hürriyet Planet
8 Temmuz 2012
Rusya'da ölü sayısı 152 oldu

Türkiye'nin canını yakan aşırı yağış ve sel, Rusya'nın Karadeniz sahillerini de tehdit ediyor. Rusya'nın güneyindeki Krasnodar bölgesinde şiddetli yağış ve sel sebebiyle en az 152 kişi hayatını kaybetti.

ÖLÜ SAYISI 12’YE ÇIKTI
BAYRAKTAR: SUÇLU ARAMAK UCUZCULUK

Rusya'nın İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamaya göre sel felaketinde yaşamını yitirenlerin sayısı 152'ye yükseldi. Naaşlardan 139'unun Krimsk kentinde bulunduğu açıklandı.

29 bin kişinin elektriksiz kaldığı ve doğalgaz sıkıntısının yaşandığı afet bölgesine giden devlet başkanı Vladimir Putin, olay yerinde incelemelerde bulundu ve felaketi "tsunami kadar kuvvetli" ifadesiyle değerlendirdi.

126'sı çocuk 1000 kişi, sel bölgesinden başka yerleşim yerlerine sevk edildi. 5185 ev sular altında kalırken, 254 evin kullanılamaz hale geldiği belirtildi.

Gelendzhik kentinde ise yüksek gerilim hattından kopan bir kablonun suya düşmesiyle bir selzedeyi elektrik çarptı. Akıma kapılan kişi, onu kurtarmaya çalışan dört vatandaşla birlikte hayatını kaybetti.

RUSYA'DA SEL FELAKETİ / FOTO GALERİ

AFP'ye konuşan Rus polis sözcüsü Igor Zhelyabin, Krasnodar'da Cuma gününden bu yana süren yağışların neden olduğu selden 13 bin kişinin etkilendiğini söyledi.

Sahil kasabası Krımski'de 88 kişinin cesedine ulaşıldığını belirten Zhelyabin, yine Karadeniz kıyısındaki Gelencik'te dokuz, Novorosiski limanında ise iki kişinin öldüğünü ifade etti./_np/3826/17183826.jpg

Can kaybının artmasının beklendiğini söyleyen Zhelyabin, "Kurtarma çalışmaları sürüyor. Her geçen saat ulaşılan ceset sayısı artıyor" diye konuştu.

Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, sel mağdurlarına yardımcı olunması bir komisyon kurdu.

RUSYA'YI DA SEL VURDU / WEB TV

9 TEMMUZ YAS GÜNÜ İLAN EDİLDİ

Rusya'da yaşanan sel felaketi ve Rus yolcuları taşıyan otobüsün Ukrayna'da devrilmesi nedeniyle 9 Temmuz "Yas Günü" ilan edildi.

Kremlin Basın Servisi'nden yapılan açıklamaya göre, tüm Rusya'da ve Rusya'nın yabancı ülkelerdeki temsilciliklerinde 9 Temmuz "Yas Günü" ilan edildi. Bu tarihte, bayraklar yarıya indirilecek ve televizyonlarda eğlence programları yayımlanmayacak.

Rusya'nın Krasnodar bölgesinde meydana gelen sel felaketinde 150 kişi hayatını kaybetti, binlerce kişi evsiz kaldı.

Rus yolcuları taşıyan otobüsün Ukrayna'da devrilmesi sonucunda ise 14 kişi hayatını kaybetti.


 

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
08/07/2012 - 20:48
clinton'un rusya ve cin cezasini cekmeli dedigi ceza bu olmasin? biz neyin cezasini cektik bunu arastirmak lazim.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
08/07/2012 - 20:44
Atilla Saruhan, tabii canim, kimse konusmasin. Herseyi sineye cekelim, politicilar da koltuklarina bir guzel yapissinlar. Olayin sosyal demokratlarla alakasi yok ve bu felakette parmagi olan elestirilir. Kraldan kralci olmakla ve herseyi Allah'a havale etmekle Turkiye daha iyi gunlere gitmiyor.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
08/07/2012 - 18:04
Malum sosyal demokratlara oyuncak lazımdı bunca hezimetten sonra, seli kendilerine oyuncak edindiler..... Birileri can derdindeyken, onlar hala yelden, selden medet umuyorlar....
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
08/07/2012 - 18:03
Mustafa Kemal, dere yatagindan ne akacak? kola mi? Afetlerin onune gecilmez, ama bile bile de sel felaketinin yasanabilecegi yere ev yapilmaz. Burada kimi savunuyorsunuz, anlamak mumkun degil. Siz Rusya'da kalin, buralara gelmeyin.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
08/07/2012 - 14:13
Rusyada 150 kişi ölmüş, bak biz de 12 kişi. Diye kulp bulanlar elbet olacaktır.1 kişinin canı bile paha ile ölçülemez. Koskoca devletin tokisi dere yatağındaki evleri yıkıyor tehlikeli diye aynı yere yeniden yapiyor sonra insanlar oluyor can kaybını azallttık diyorlar bir de. Halkımız da inanıyor...
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
08/07/2012 - 12:48
DEREYATAGINA NEDEN YAPILMISMIS SORULARA BAKIN HELE ? YAHU DOGA INTIKAM ALCAKSA TEPENIN BASINADA YAPSAN BISEKILDE ALIR ! AMA YORUMCULARIN OYLE BIR MUHALIFLERKI ONA BILE SONRA BI CEVAP BULURLAR OLAN OLMUS BURDAKI TEK AKILLI COZUM BODRUMA DAIRELERIN YAPILMAMASI !
 ADnet  
Reklam için
Diğer Haberler
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
Kapat
Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.