Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Deniz kızları için resmi açıklama

Hürriyet Planet
3 Temmuz 2012
Deniz kızları için resmi açıklama

ABD Ticaret Bakanlığı'na bağlı Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA) deniz kızı efsanesiyle ilgili açıklama yaptı.

Kurumun internet sitesinde "Okyanus Gerçekleri" sekmesinin altında "Deniz kızları gerçekten var mı?" sorusuna "Bugüne kadar deniz insansılarının yaşadığını gösteren herhangi bir kanıt bulunamadı" yanıtı verildi.

Açıklamada, "Buna rağmen uzun deniz yolculukları yapanların neden ortak bilincinde yer edindikleri, antropologların, filozofların ve tarihçilerin yanıtlaması gereken bir soru" denildi.

Mayıs ayında Animal Planet adlı televizyon kanalında deniz kızlarının gerçekte var oldukları öne sürülmüş ve bu canlıların insanlardan evrimleşmiş olabileceğine yönelik iddialara yer verilmişti.

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/07/2012 - 22:13
Ökkeş usta yemen sıcaktır,hava çarpmış olmasın seni?:))bazen olur böyle hayal görmeler,GaribanAbi selam eder gözlerinden öper!
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/07/2012 - 19:10
Deniz kızı elbet ki var iki sene önce Yemen yolculuğumda bir yemenli balıkçı bana üç ay önce yaralı olarak bulduğu 3 hafta baktıktan sonra ölen bie deniz kızı kalıntıısnı gösterdi inanamadım yarısı insan yarısı balıktı eti büyük çapta solucanlarca kemirilmiş iskeleti ortadaydı siyah uzun saçlıydı...
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/07/2012 - 19:08
Valla hangi erkek bir ay karsi cins gormese herseyin kizlisini uretmeye baslayabilir.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/07/2012 - 18:25
O kadar bilim adamı yok yere uğraşıyor. Cevabı verilmiş bile yorumlarda. malum bizde profesör çok... ;)
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/07/2012 - 14:42
Gemiciler eskiden gemide kadının bulunmasını uğursuzluk saymışlar ve bu nedenle gemilerde sadece erkekler olmuştur erkeklerin dünyada ençok arzuladığı şey kadınlar olduğu için uzun deniz yolculuklarında halisilasyon görmeye başlamışlardır. İnsanlar özledikleri arzuladığı ve yanlarında olmayanlar...
 ADnet  
Reklam için
Diğer Haberler
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
Kapat
Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.