Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Türk öğretmene öğrenciyle seks davası

RAZİ CANİKLİGİL / NEW YORK
3 Haziran 2012
Türk öğretmene seks davası

16 yaşındaki öğrencisiyle seks yapmaktan gözaltına alınan New York’lu Türk öğretmen Erin Sayar, Amerikalı eşi Jimmy Lathrop’ın ödediği kefaletle serbest bırakıldı. Sayar, tecavüz, cinsel istismar ve çocuğu tehlikeye atma suçlarından yargılanacak.

ABD’nin New York şehrinin Brooklyn semtinde James Madison Lisesi’nde 10 yıldır İngilizce öğretmenliği yapan evli ve 3 çocuklu Erin Sayar’ın (36), öğrencisi Kevin Eng (16) ile ders çalışma bahanesiyle defalarca buluştuğu, birlikte uyuşturucu kullandıkları ve üç defa okul içinde, beş defa da otomobilde cinsel ilişkiye girdiği iddia ediliyor.

Kız arkadaşı yakaladı

Uygunsuz ilişki, Kevin Eng’in kız arkadaşının, ikilinin Facebook mesajlaşmalarına ulaşıp durumu okul yönetimine bildirmesiyle ortaya çıktı. Sayar’ın avukatı Virginia Lopreto mahkemede yaptığı ilk savunmada, Eng’in daha önce okulda uyuşturucu satarken yakalandığını, Facebook hesabına girip özel yazışmaları sızdıran eski kız arkadaşının da psikolojik sorunlarından dolayı birkaç defa hastaneye kaldırıldığını ileri sürdü.

3856 aşk mesajı gönderdiler

Brooklyn Bölge savcısının hazırladığı ve önceki günkü duruşmada mahkemeye sunulan iddianamede, Erin Öğretmen ve okulun futbol takımında oynayan öğrencisi Eng’in Facebook üzerinden birbirlerine aşk mesajları gönderdikleri, hatta ikilinin 17 gün boyunca cep telefonlarıyla birbirlerine 3 bin 856 mesaj gönderdikleri kaydediliyor.

OFİSİNE KAPANIYORLARDI

Eng’in takım arkadaşlarından Eddie Reid, böyle bir ilişki olduğundan şüphelendiğini belirterek, “Her gün ağırlık idmanı yapıyorduk. Kevin ağırlık kaldırma odası yerine onun ofisine gidiyordu ve kapı da hep kilitliydi. Odaya doğru gidip kapıyı açmaya çalışanlar olurdu. O da (Erin Sayar) ‘Sınıfa gidin! Koridordan çıkın!’ diye bağırırdı” dedi.

Arabada seks yaptılar

Erin Sayar sekiz defa tecavüz, cinsel istismar, suç teşkil eden cinsel davranış, çocuğu tehlikeye atma suçlarından yargılanacak. Mahkemede, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Erin Sayar, suçlu bulunursa dört yıla kadar hapis cezası alabilecek.  Kevin Eng’in ailesi de, Türk öğretmen aleyhine 10 milyon Dolar’lık tazminat davası açtı.

Hapisten çıkardı, boşayacak

Erin Sayar, Amerikalı avukat kocası Jimmy Lathrop’un 10 bin Dolar’lık kefalet ücretini ödemesiyle tahliye edildi. Yakın çevresi, eşi tarafından aldatılan Lathrop’un son derece kızgın ve üzgün olduğunu, büyük utanç duyduğunu ve evliliğin devam edemeyeceğini düşünerek boşanma avukatlarıyla görüşmeye başladığını ileri sürdü.

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/06/2012 - 20:29
ugur bey kocasının kötü olması 16 yaşındaki çocukla bunu yapma hakkını mı verir.Ayrıca kocası o kadar kötüki kadından boşanmadan önce onu dışarı çıkarmanın peşinde.Kimse mükemmle değil ama mükemmel değiliz diyede ahlak değerlerini yerle bir etmemiz gerekmez.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/06/2012 - 19:24
Uyuşturucu ve şehvet,yanyana gelince herhalde insanı,insanlıktan çıkyor.Fakat yine de adaleti beklemek gereklidir.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/06/2012 - 18:07
Kefaleti her koca oder bunu neden tartisiyoruz. Ama tek fark avrupada bosanma davasi, turkiyede karisini kursunlayan veya bicaklayan kocanin hapis cezasi, iranda olursa kadinin taslanarak oldurulme cezasi konusulurdu
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/06/2012 - 13:21
VAYBE Kocaya bakin kefalet ödemis Karisini kurtarmis biz olsak öldürmek icin hapise gireriz
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/06/2012 - 13:13
Hemen asalım kadını,linç edelim,damgalayalım,içinizden hiçbirimizin günah geçmiyor,hepimiz mükemmeliz değil mi? içinizde hanginiz gühahszsa ilk taşı o atsın,o da güzel bir evlilik hayaliyle başlayıp,hüsrana uğrayan birkaç milyon kadından biri belki de,belki kocası gay 10 abd erkeğinden 3 ü böyle .
 ADnet  
Reklam için
Diğer Haberler
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
Kapat
Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.