Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Türkiye bölgede düşman devlet haline gelmeye başladı

A.A
20 Nisan 2012
"Türkiye düşman haline geliyor"

Irak Başbakanı Nuri El Maliki, Türkiye'nin bölgede "düşman bir devlet" olma yolunda ilerlediğini söyledi.

Irak Başbakanı Nuri El Maliki, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın açıklamalarının Irak'ın içişlerine müdahale anlamına geldiğini ileri sürdü.

Irak Başbakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan'ın Katar'a hareketinden önceki açıklamalarını eleştiren Nuri El Maliki, şunları iddia etti:
"Sayın Erdoğan'ın son açıklamaları Irak'ın içişlerine müdahale etme yönündeki eğilimine yeni bir dönüştür. Sayın Erdoğan'ın hala bölgede hakimiyet kurma hayalleri içinde olduğu görülmektedir. Açıklama, ne yazık ki Erdoğan'ın eskiden reddettiği mezhepçi boyutu içermektedir.

Ancak bu husus bütün Iraklılar tarafından bilinmekte ve reddedilmektedir. Bu bölgesel politikaların sürdürülmesi Türkiye'nin çıkarlarına zarar verecek ve onu herkese düşman bir ülke konumuna getirecektir."

ERDOĞAN: IRAK'TAKİ GELİŞMELER HAYRA ALEMET DEĞİL

 


 


 

 

 

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
21/04/2012 - 2:21
Isinize gelemyince hemen dusman yaftasi yapistiriyosunuz.Ayip ayip,dara dustugunuzde Turkiye den yardim isterken baska turlu konusuyordunuz.Turkiye nin kimseye hukmetme derdi yok.Bu sizin kendi alinganliginiz.Sizdeki kargasa bizi etkiliyor ne yazik ki.Siz yanlis adreste dusman ariyorsunuz.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
21/04/2012 - 1:41
Basbakan, daha 1-2 sene öncw komsularla 0 sorun diyordu, simdi ABD nin destteginde bütün arap ve islam alemini idare etmege calisiyor. Onu ancak yine ABD durdurabilir.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
21/04/2012 - 3:00
gireceksin irak'a cikmayacaksin bir daha..bu vali yi de konusmayacaksin..vali diyorum cok bile..
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
21/04/2012 - 2:37
SAYIN ERDOĞAN KRALDAN DAHA ÇOK KRALCI OLMA YOLUNDA.ABD NİN BİZİ İTMESİ İLE BÖLGEDE LİDER OLMAYA VE SAVAŞ ÇIKARMAYA ÇALIŞAN BİR DEVLET OLDUK. HANİ NEREDE KOMŞULARLA 0 SORUN. SIFIR SORUN DAİRESEL OLDU SIFIRIN HER YANI SORUN OLDU
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
21/04/2012 - 2:28
Ulkenizi bu duruma sokan Turkiye degil.Asil dusmanlarinizi iyi taniyin.Ulkenizi cetvelle masa uzerinde cizen Turkiye degil.Kimsenin de ic islerine karisma derdinde degiliz.Dibimizde dinginlik istiyoruz sadece.Sizdeki kargasadan biz rahatsiz oluyoruz.Cevremizde duzgun komsular istiyoruz.
 ADnet  
Reklam için
Diğer Haberler
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding