Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Dört yaşında Stephen Hawking'in IQ'suna sahip

Telegraph
14 Nisan 2012
4 yaşında Hawking kadar zeki

İngiltere’de yaşayan dört yaşındaki dahi Heidi Hankins’in IQ’su dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking’inkine neredeyse eşit.

Kreşteki öğretmenlerinin çok akıllı olduğu için kendisini zorlayacak faaliyetler bulamadıkları yönündeki uyarıları üzerine IQ testine tabi tutulan Heidi’nin test sonucunun 159 olduğu ortaya çıktı.

 

Dört yaşında olmasına rağmen şimdiden toplama-çıkarma işlemleri yapabilen, düzgün bir şekilde resim çizebilen ve cümle kurarak yazabilen Heidi’nin iki yaşındayken yedi yaşındaki çocuklar için hazırlanmış kitapları okuyabildiği de belirtildi.

 

Böylece daha ilkokula bile başlamadan üstün zekalılar kulübü MENSA’ya kabul edilen Heidi, matematik dahisi Carol Vorderman’ın 154 puanlık IQ’sunu da geride bırakmış oldu. Hawking’in IQ’su ise 160.

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
14/04/2012 - 22:10
Bizim okullarımızda zekler normaller ve geri zekalılar adı kaynaştırma olan saçma bir uygulama ile aynı müfredat ve sınıflarda istiddam ediliyorlar. yaşın yanındaki kuru da yanıyor . ayrıca o geri zekalıya 45 kişilik sınıfta öğretmenin birşeyler vermesi de bekleniyor.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
14/04/2012 - 11:53
Bizim ülkemiz 75 milyonluk nüfus. İllaki ülkemizdede ileri zekalı insanlar var ama sistem bozuk olduğu için ancak "harcanabiliyorlar" Belkide bu yüzden hala türbanı konuşur vaziyetteyiz, belkide bu yüzden uzay hayalimiz sadece filmini çekmekle sınırlı ;)
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
13/04/2012 - 17:22
bilimde üstün zekanın yeri yok artık , bilim kendi sınırlarını zorlama durumunda zaten. yeni bir atılım gerek. CERN deneyi bu açıdan çok önemli , bir atılım olmadan bu zekaları kullanabileceğimiz bir yer yok şu anda insanlık olarak.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
13/04/2012 - 13:31
İYİKİ BAŞKA Bİ ÜLKEDE ÇIKMIŞ.MAZALLAH BİZİM MEMLEKETTE ÇIKSA ÖTENAZİYLE UYUTURLAR ADAMI.MALUM BİZİM MEMLEKETTE FAZLA AKILLIYI SEVMEZLER.ANLAMA GÖRME DUYMA BİLME DENENİ YAP.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
13/04/2012 - 12:45
Harun aydin, 12 ya$inda üniversite ögrencisi Almanya'da bilginize. Akademik kariyer bile yapsa neden kullansin ki bu ayricaligini. Tafra TR'de prim yapar. Etrafa bakin ne oldum delileriyle doldu.
 ADnet  
Reklam için
Diğer Haberler
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding