Kaddafi'nin sırları bir bir ortaya çıkıyor

Hürriyet Planet
26 Ağustos 2011
Kızının fotoğrafları isyancıların eline düştü

Libya lideri Muammer Kaddafi'nin yağmalanan karargâhından çıkan belge ve eşyalar birçok sırrı da gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor.

İrlanda gazetesi Irish Times, Kaddafi'nin 1986'daki ABD bombardımanında öldüğü düşünülen üvey kızı Hana'nın hayatta olduğuna ilişkin yeni belgelere ulaştığını öne sürdü. 

Kaddafi ailesinin yaşadığı Bab-ı Aziziye'de ele geçirilen belgelerden ilki, 2005 yılına ait bir sınav kağıdı. Libya'daki bir üniversitenin tıp fakültesi tarafından hazırlanan sınav kağıdının altında Hana Kaddafi'nin ismi görülüyor.

Bir diğer belge, Hana Kaddafi'nin, 2007 yılının Haziran-Temmuz aylarında Trablus'taki British Council'dan İngilizce dersleri aldığını gösteriyor.

Trablus'ta bulunan Irish Times gazetesi dış politika muhabiri Mary Fitzgerald imzalı haberde, Hana'nın diğer fotoğraflarıyla birlikte, Kaddafi'nin öz kızı Ayşe ile birlikte çektirdiği bir fotoğrafın bulunduğu da ifade edildi./_np/8481/14228481.jpg

Muammer Kaddafi, üvey kızının küçük yaşta Bab-ı Aziziye'ye düzenlenen bombardımanda hayatını kaybettiğini öne sürse de bu iddianın gerçeği yansıtmadığına dair tartışmalar sıkça gündeme geliyordu.

İŞTE İRLANDA GAZETESİNİN ULAŞTIĞI BELGELER / FOTO GALERİ

AYŞE'NİN DÜĞÜN FOTOĞRAFLARI İSYANCILARIN ELİNE GEÇTİ

Kaddafi ve ailesinin evlerini yağmalayan Libyalı isyancılar, firari liderin kızı Ayşe'nin düğün fotoğraflarını da ele geçirdi.

İsyancıların ele geçirdiği fotoğraflar arasında Ayşe Kaddafi'nin düğün fotoğrafları da var. Fotoğraflarda, kuzeni Ahmed el Kaddafi el Kahşi ile evlenen Ayşe Kaddafi'nin 2006 yılındaki düğünde giydiği derin dekolteli gelinlik dikkat çekiyor.

DERİN DEKOLTELİ FOTOĞRAFLAR İSYANCILARIN ELİNDE / FOTO GALERİ

AYŞE KADDAFİ'NİN ÖZELİNE GİRDİLER / FOTO GALERİ

HARAB-I AZİZİYE

Kaddafi’nin hem karar alma hem de konaklama merkezi olarak kullandığı Bab-ı Aziziye’deki karargâhtan çıkan fotoğraflar, eski lideri anlatan tüm sembollerin, muhaliflerce yerle bir edildiğini gösterdi.

Tamamı son derece pahalı ve lüks eşyalarla döşeli Bab-ı Aziziye’deki binaları talan eden kızgın isyancılar ne buldularsa, kırıp döktü. Duvarlarda asılı pahalı ve değerli tablolar parçalandığı, banyoların fayanslarının bile söküldüğü görüldü.

Bab-ı Aziziye’deki karargâha giren isyancılar, ellerinde tüfekleriyle, eskiden Kaddafi ve ailesinin oturduğu koltuklarda da zafer pozu verdi.

ALEX HAYRANI LİBYALI / FOTO GALERİ

TRABLUS SOKAKLARINI CESETLER KAPLADI / FOTO GALERİ

450 TANKI BIRAKIP KAÇTILAR / WEB TV

KADDAFİ'NİN ŞAPKASINI ALAN İSYANCI / WEB TV

 

 

 

 

 

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
26/08/2011 - 17:27
Kaddafi'ye destek artiyor..
31
18
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
26/08/2011 - 16:54
Dun Irak'ta yasananlar, bugun Libya'da. Namus,seref demeden herseylerini ortaya dokuyorlar.50 yildir serefiyle yasayan Libya, bugun halk isyani susu verilerek somurge haline getiriliyor. Aci olani da, halki da bu yalana inaniyor.
154
15
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
26/08/2011 - 16:51
adamın sarayını ele geçirmişler, başına yakalanması için ödül koymuşlar , ülke desen zaten kan ağlıyor her gün onlarca kişi ölüyor. bazıları da kaddafinin kızının yıllar önce giydiği gelinliği beğenmemiş.güler misin ağlar mısın.
101
5
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
26/08/2011 - 16:45
Masallah gelinlik güzelmis
29
27
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
26/08/2011 - 16:45
Kaddafi Müslümanlara zulmetmiş bir diktatördür. Bazıları bu yüzden çok seviyor kendisini herhalde... Ama hakettiği akıbete uğradı sonunda...
46
87
 ADnet  
Reklam için
Diğer Haberler
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding