Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
07 Ekim 2015 Çarşamba 20:26

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Planet Haberleri

Fethullah Gülen'den Gazze yorumu

Paylaş Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
hurriyet.com.tr/DIŞ HABERLER 7 Haziran 2010
Fethullah Gülen'den Gazze yorumu
Fethullah Gülen, İsrail ordusunun, Akdeniz’de Gazze’nin ablukasını delerek yardım götürmeyi amaçlayan filoya düzenlediği operasyonda 9 Türk hayatını kaybetmesiyle ilgili görüşlerini açıkladı.

Gülen, ABD’nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal’a verdiği söyleşide, Türk bir kuruluşun önderlik ettiği bir filonun İsrail’in izni olmadan Gazze’ye yardım götürmesini eleştirdi.      

Gazetenin haberine göre Gülen, söyleşide olayla ilgili izlediği haberler hakkında, "Gördüğüm şeyler hiç de hoş değildi" dedi. Gülen, "Çok çirkin şeylerdi” diye konuştu.                  

Gülen, organizatörlerin Gazze’ye yardım götürmeden önce İsrail’le uzlaşma yolunu seçmemelerini "faydalı sonuçlar doğurmayacak şekilde otoriteye baş kaldırmak” olarak tanımladı.                         

İSRAİL’DEN İZİN ALINMALIYDI                    
WSJ, Gülen’in sözlerinin İsrail tarafından iade edilen aktivistlerin Türkiye’de kahramanlar gibi karşılandığı bir döneme denk geldiği yorumunu yaptı.

Gazze’ye yardım götüren gemilerin önder organizatörlerinden biri olan ve 100’den fazla ülkede yardım faaliyetleri gerçekleştiren İnsani Yardım Vakfı’ndan (IHH) kısa bir süre önce haberdar olduğunu söyleyen Gülen, “IHH’nin politik bir amaç güdüp gütmediğini söylemek kolay değil” dedi.

SUÇLUYU BULMA İŞİ BM'NİN
Gülen, kendi hareketiyle ilişkili bir derneğin Gazze'ye yardım götürmek istediği zaman onlara İsrail'den izin almaları gerektiğini söylediğini belirtti.

Gülen ayrıca, bu olayda suçluyu bulma işinin Birleşmiş Milletlere bırakılmasının en iyi seçenek olduğunu da sözlerine ekledi.

Söyleşiyi gerçekleştiren muhabir, Gülen’in evinin koridorunda, büyük bir Türkiye haritası, Kuran’dan bir ayet ve Boğaz üzerinden geçen bir Türk F-16’sının resmi bulunduğunu da aktardı.

Wall Street Journal, Gülen'in haberde kullanılan bu fotoğrafının Çarşamba günü röportaj sırasında çekildiğini belirtti.  Yorum Sayısı 3 / 138     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
kemal erdem 04/06/2010 - 11:20
hükümet bu saçmalığı destekleyerek ülkemizi büyük bir utancın içine atmıştır..
Çok İyi %0 İyi %0 Normal %0 Kötü %0 Beğenmedim %0
tampa 1 04/06/2010 - 11:22
Ne kadar bencil bir toplum olduk !!
Çok İyi %0 İyi %0 Normal %0 Kötü %0 Beğenmedim %0
bulent yasar 04/06/2010 - 11:24
Bu söylemle gözü kapalı hocaya itaat edenler, sukutu hayale uğramışlardır umarım
Çok İyi %0 İyi %0 Normal %0 Kötü %100 Beğenmedim %0
Bu haberin diğer yorumcuları
NE FARKEDER
kemal erdem
San Dokan
Mehmet A.
tekin baydaş
Ali Haydar Yedek
mete 61
BİLAL EROĞLU
muzaffer kazcı
gultekin tatar
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 138     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH