« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Plan Van Persie

Dnipro karşısında gol pozisyonu sıkıntısı çeken F.Bahçe, taraftarı hayal kırıklığına uğratsa da Pereira, Van Persie’nin Fernandao ile oynamaya başlamasıyla bu sorunu aşmayı planlıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

YOĞUN bir kamp dönemi yaşayan F.Bahçe’nin Dnipro’ya 1-0 yenilmesi ve özellikle gol pozisyonu sıkıntısı çekmesi taraftarda endişe yaratırken, teknik direktör Vitor Pereira sakin. Portekizli, sıkıntılara karşı tüm planlarını hazırladı ve çaresi de elbet Robin van Persie. Yıldızın takıma girmesiyle 4-4-2’de Fernandao’ya büyük iş düşecek. Pereira, topu iyi saklayan Brezilyalının indireceği toplar ve hareketli forvet Persie ile pozisyon zenginliğinin artacağını hesaplıyor.

ORTA İKİLİ DE NETLEŞEMEDİ

DNIPRO karşısında hücumun yeterli presi koymadığını oyuncularına söyleyen Pereira, “Gol bulamadığımızda geride boşluklar artacak. Dolayısıyla erken gol bulmalıyız” dedi. Hücumu etkileyen diğer konu da orta alandaki tercih.
Portekizli’nin, Josef, Mehmet Topal ve Meireles üçlüsünden hangi ikiliyi seçeceği de netleşmedi. Pereira, savunmada ise büyük ihtimalle Alves-Kjaer ikilisini kullanacak. Kale ise, Volkan’ın. Pereira, Guimaraes maçının ölçü olacağını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz