Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Plajlarda Osmanlı esintisi

  A.A
  13.10.2011 - 10:32 | Son Güncelleme:

  Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) tarafından 2. Moda Tasarım Günleri kapsamında Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması yapıldı. Yarışmada ilk 10'a giren tasarımcıların eserleri, defileyle sergilendi.

  Osmanlı renk ve stillerinin, günümüz modern ev ve plaj giyimine uygulanmasıyla oluşturulan yarışmanın birincisi, İstanbul'dan katılan tasarımcı Melike Topkara oldu. İkinciliği Filiz Sezgin, üçüncülüğü ise Şengül Yıldız aldı. Çisil Çirozlar da jüri özel ödülüne layık görüldü.

  Tarihi motiflerin bulunduğu ev ve plaj giyimi ürünleri, tasarımcıların ve tekstilcilerin beğenisini kazandı. Yarışmada birinciye 4 bin lira, ikinciye 2 bin 500 lira, üçüncüye ise bin 500 lira ödül verildi.

  DEFİLEDEN KARELER / FOTO GALERİ

  Defile öncesi gazetecilere açıklama yapan DETGİS Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal, 19 Ağustos'ta çizimlerini gönderen 50 kişi arasından, eleme yaparak 20 kişiyi seçtiklerini söyledi.

  İlk 20'ye giren eserleri kıyafet haline getirdiklerini belirten Dal, “Kıyafet haline gelen tasarımlar tekrar yapılan bir elemeyle 10'a indirildi. İlk 10'a girenlerin tasarımları da mankenler üzerinde beğeniye sunuluyor. Umarım bundan sonraki aşamada Denizli ev ve plaj giyiminde bir tasarım merkezi haline gelir” dedi.

  Denizli Vali Yardımcısı Abdullah Acar, Türkiye Moda Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Nedim Örün, Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği Başkanı Reşat Gülen, Çorap Sanayicileri Derneği Başkanı Hüseyin Öztürk, Türkiye Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Bahar Korçan'ın da izleyici olarak katıldığı yarışmaya Sanko Holding, Denizli İhracatçılar Birliği, Denizli Ticaret Odası ve Organize Sanayi Müdürlüğü de destek verdi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı