Ege Haberleri

  Plajımıza dokunmayın

  Hürriyet Haber
  29.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizcilik Müsteşarlığı’nın deniz trafiğini gözetlemek amacıyla 2. Liman’da yapılmasını istediği kuleye karşı çıkan Güzelbahçeliler, eylem yaptı.

  DENİZCİLİK Müsteşarlığı’nın Güzelbahçe 2. Liman’da inşaatına başladığı gözlemevi kulesine karşı çıkan ilçe sakinleri eylem yaptı. Belediye Başkanı Mustafa İnce’nin de destek verdiği eylemde, ellerinde “Kuleni de al git”, “Cumhur bu kuleyi istemiyor”, “Plajda gözetlenmek değil, yüzmek istiyoruz” pankartları taşıyan vatandaşlar, İzmir’den tek biletle ulaşılabilen belediye plajına inşaat yapılmasına tepki göstererek, “Plajımızı geri istiyoruz” diye slogan attı.
  Alternatif yer bulunur
  Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, yaklaşık bir aydır inşaatı süren gözlemevi kulesinin yapılmasından önce hiçbir yetkilinin belediyeye bilgi vermediğini söyleyerek, “Bu kulenin kamu yararına olduğu konusunda bir itirazımız yok. Yatırımları engelleme gibi bir niyetimiz de yok. Ama plajımızın plaj olarak kalmasını istiyoruz. Güzelbahçe’de buraya alternatif olacak seçenekler var. Bu konuda bize bilgi verecek yetkili istiyoruz. Gözlemevi binası ve kulesi inşaatı kıyı alanında yapıldığı için Güzelbahçe Belediyesi’nden ruhsat alma şartı yok. Bayraklı Belediyesi sınırları içinde yapılmak istenen gözlemevi ile Güzelbahçe’dekinin arasında bu anlamda bir fark var” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı