« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Plaj voleybolu heyecanı Alanya'da yaşanacak

Alanya'da İşitme Engelliler Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası'nın yapılacağı bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Uluslararası İşitme Engelliler Spor Organizasyonu Teknik Delegesi John Knetzger, Alanya Belediyesi Engelliler Merkezinde düzenlenen basın toplantısında, Alanya Galip Dere Plajı'nda İşitme Engelliler Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası'nın yapılacağını belirtti.

Şampiyonaya Türkiye, ABD, Avusturya, Belçika, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Japonya, Hollanda, Kanada, Litvanya, Polonya, Rusya, Ukrayna ve Yunanistan'ın katılacağını ifade eden Knetzger, şampiyonanın 16-22 Eylül tarihlerinde gerçekleştirileceğini kaydetti.

Knetzger, şampiyonayı düzenlemek için talip olan İsrail'den güvenlik gerekçesiyle, Ukrayna da ise bütçe yetersizliği nedeniyle vazgeçildiğini vurgulayarak, “Birçok spor organizasyonuna ev sahipliği yapan Alanya'yı tercih ettik. İsrail'den güvenlik anlamında tedirgin olduk. Ukrayna'da ise çok güçlü bir program olduğu halde ayrılan bütçe çok azdı. Türkiye'nin organizasyona ev sahipliği yapabileceğini söylediler. Sonuçta da buradayız” dedi.
Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Oktay Aktaş ise organizasyonun Türkiye için ilk olduğunu söyledi.

Aktaş, 15 ülkeden 17 kadın, 17 erkek takımın katılacağını şampiyonaya Türkiye olarak 2 kadın, 2 erkek olmak üzere 4 takımla katılacaklarını bildirerek, yarın yapılacak açılış töreninin ardından maçların 17 Eylül Pazartesi günü başlayacağını ifade etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler