ANKARA HABERLERİ

PKK'ya silah götüren teröristler güvenlik güçleriyle çatıştı

AA / Serdar Açıl,Mehmet Akif Parlak
25.02.2016 - 15:54Son Güncelleme :

- Şanlıurfa'da terör örgütü PKK/PYD'ye silah ve malzeme götüren 5 kişiden biri güvenlik güçleriyle girdiği çatışmanın ardından yakalandı- İkisi yaralı 4 zanlı, yanlarındaki silah ve mühimmatı bırakarak Suriye istikametine kaçtı

AA / Serdar Açıl,Mehmet Akif Parlak

ANKARA (AA) - Terör örgütü PKK/PYD'ye silah ve malzeme sağlayan 5 kişi, yasadışı yollarla Türkiye'ye girmeye çalışırken Şanlıurfa'daki Mürşitpınar Hudut Karakolu bölgesinde "Dur" ihtarında bulunan güvenlik güçleriyle çatıştı. Zanlılardan biri yakalanırken, ikisi yaralı 4 zanlı yanlarındaki silah ve mühimmatı bırakarak Suriye istikametine kaçtı.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Mürşitpınar Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde Türkiye'ye yasa dışı yollardan girmeye çalışan 5 kişi güvenlik güçlerinin "dur" ikazına ateşle karşılık verdi.

Güvenlik güçlerinin karşılık vermesiyle çıkan çatışmada terör örgütü PKK/PYD'ye silah ve malzeme desteği sağlamak için kaçakçılık görüntüsü altında çalışma yürüttüğü tespit edilen zanlılardan biri yakalandı.

İkisi yaralı 4 zanlı ise yanlarındaki silah ve mühimmatı bırakarak Suriye istikametine kaçtı. Bölgede yapılan aramada, 4 kaleşnikof piyade tüfeği ile bu silaha ait 10 şarjör, 7 tabanca ile 8 şarjörü, 7,62 mm çapında 2 bin 503 mühimmat, 100 karton sigara, 2 cep telefonu ele geçirildi.

Sorgulamada zanlıların, beraberindeki silah ve mühimmatları Diyarbakır'ın Sur ilçesine götürmeyi hedefleyen terör örgütü PYD/YPG mensubu oldukları tespit edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden PKK'ya silah götüren teröristler güvenlik güçleriyle çatıştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 15 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça PKK'ya silah götüren teröristler güvenlik güçleriyle çatıştı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı